Dom » Budownictwo
To Ty tworzysz zrównoważony dom! PLGBC przedstawia podręcznik zrównoważonego domu/mieszkania
Zobacz więcej zdjęć » |
Podręcznik zawiera podstawowe informacje, będące dziś standardem zrównoważonego domu/mieszkania. To projektowanie, budowa i użytkowanie w sposób przyjazny środowisku, z korzyścią dla zdrowia i komfortu mieszkańców. To także szereg codziennych aktywności, które może podjąć każdy z nas.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Oszczędność zasobów (wody i energii), dbałość o bioróżnorodność w otoczeniu, segregacja odpadów, modernizacja naszych domów/mieszkań pod kątem niwelowania negatywnego wpływu budynku na środowisko, to działania, które muszą zostać podjęte, abyśmy jako społeczność byli w stanie sprostać wyzwaniom przyszłości.
Poprzez publikację, PLGBC namawia do świadomych wyborów i zrównoważonych zmian. Każdy z nas jako obywatel jest także częścią społeczności i może odegrać kluczową rolę w tworzeniu zdrowych, przyjaznych i zrównoważonych przestrzeni w budynku i jego otoczeniu.
Materiał może być pomocny nie tylko dla mieszkańców/społeczności lokalnej, ale także dla wspólnot, spółdzielni czy TBSów. Wszystko zaczyna się w domu. PLGBC zachęca do skorzystania ze sprawdzonych wskazówek. Warto wybierać i działać świadomie dla zdrowia, komfortu oraz lepszego życia.
Podręcznik zrównoważonego domu/mieszkania powstał w ramach projektu Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy, prowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC z dotacji programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Projekt został wpisany do Mapy Edukacji Architektonicznej (Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki) i wyróżniony w Konkursie dla Zaangażowanych ngo i startupów organizowanym przez Small Step Matters, przedstawiony podczas Kongresu Dobrych Praktyk (2021). Patronat nad projektem objęli: OSOM, Fundacja na Zielonym, portal Nowl.pl, blog @ewelina.ulanicka.
Komentarze (0)