Gospodarka » Przemysł

Transport ponadgabarytowy czyli jak przetransportować kontener?

Transport ponadgabarytowy czyli jak przetransportować kontener?
Zobacz więcej zdjęć »
Tematy związane z transportem ponadgabarytowym przewijają się od czasu do czasu w mediach, czy rozmowach kierowców.

Prowadząc własny biznes o charakterze produkcyjnym lub innym wydaje się nam, że mniej więcej wiemy o co chodzi i tyle wystarczy. Jednak czasami zostajemy postawieni przed niecodziennymi dla nas sytuacjami związanymi z transportem – musimy przewieźć coś o bardzo dużym rozmiarze, przetransportować materiały czy dostarczyć coś, co wymaga dodatkowej ochrony mechanicznej. W tego rodzaju przypadkach bardzo często wykorzystywane są kontenery.

Kontener to najczęściej metalowa skrzynia o dużych wymiarach, która usprawnia transport i przeładunek np. palet czy worków z materiałami. Funkcją kontenerów jest także ochrona materiałów przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz czynnikami takimi jak warunki atmosferyczne. 

W tym miejscu pojawia się pytanie – jak przetransportować kontener? 

Metod transportowania kontenerów jest kilka (m.in. kolejowy, morski, drogowy). Zależą one przede wszystkim od odległości, w jakiej znajduje się miejsce, do którego mają być przewiezione oraz od ilości kontenerów do przewiezienia. Jedną z najpopularniejszych metod  transportu kontenerów jest transport HDS.

Co właściwie oznacza skrót HDS?

Transport HDS to transport hydraulicznym dźwigiem samochodowym. HDS jest samochodem ciężarowym z zamontowanym żurawiem przeładunkowym. Żuraw umożliwia załadunek i rozładunek bardzo ciężkich elementów, np. kontenerów.

Sprawdź transport kontenerów w Seba – Trans

Transport kontenerów przy użyciu HDS poza umożliwieniem bezproblemowego załadunku i wyładunku obiektów, pozwala także oszczędzić koszty związane z dodatkowym wynajęciem dźwigu. 

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SebaTrans

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
Za 2 dni:
Magdalena Witkiewicz i Alek Rogoziński z wizytą w Empik Bonarka, 23.06, godz. 16:00
prezent dla Taty - warsztaty
Za 3 dni:
4Dreamers w Empik Bonarka - 24.06, godz. 15:30
Za 6 dni:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »