Motoryzacja » Transport
Trendy na rynku zarządzania flotą w Polsce
Zobacz więcej zdjęć » |
Cena vs. Jakość
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Rynek usług, który odznacza się dużą decentralizacją stawia wiele wyzwań przed firmami CFM, przeważnie w obszarach dostarczenia jednolitości i integralności usług dedykowanych pojazdom. Od jakiegoś czasu można zaobserwować batalię pomiędzy ceną a jakością usług flotowych. Rynek jest nasycony i ukierunkowany na cenę. Jest to zauważalne zarówno w dużych flotach jak i małych firmach z zaledwie kilkoma autami. Niestety w obu przypadkach cena traktowana jest jako jedno z najistotniejszych kryteriów wyboru co często przekłada się na niski walor użytkowy lub brak integralności. System SATIS jest w stanie współpracować z dowolnym odbiornikiem GPS o znanych parametrach technicznych. Poza odbiornikami GPS system może współpracować z szerokim spektrum czujników, uzupełniających wybrane strefy chronienia pojazdu. Mogą to być sondy paliwa, czujniki otwarcia drzwi, czujniki położenia kluczka w stacyjce, czujnik obecności kierowcy w pojeździe, czujniki temperatury. Istnieje także możliwość integracji instalacji monitorującej z szyną CAN pojazdu.
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Zasadniczym celem przedsiębiorstw jest połączenie bezpieczeństwa z oszczędnościami i usprawnieniem floty. Wiąże się to z koniecznością zastosowania rozwiązań, które poprawiają bezpieczeństwo i pomagają zarządzać mobilnymi kadrami. Według raportu GE Capital, aż 51% badanych firm posiada programy kontrolujące zachowanie kierowców na drodze, które sprzyjają m.in. bezszkodowej jeździe. 22% badanych przedsiębiorstw wykorzystuje urządzenie telemetryczne w celu poprawienia zachowań kierowców służbowych pojazdów.
Monitoring Satis Gps ułatwia nadzór nad pracownikami mobilnymi i skutecznie mobilizuje zespół do efektywnej pracy. Pracodawca doskonale wie gdzie w danej chwili znajduje się pojazd dzięki czemu w sytuacji wypadku drogowego lub kradzieży auta może go precyzyjnie zlokalizować.
Oszczędność
Nasza praktyka wskazuje, że chcąc ograniczyć ilość przebiegów prywatnych można liczyć na zmniejszenie przebiegu pojazdów nawet do 40%. Przy typowych przebiegach pojazdów służbowych na poziomie 40 000 km rocznie jest to wartość 16 000 km.
Przyjmując średnie spalania pojazdu na poziomie 8 l/100 km i cenie paliwa 5 zł/l, można liczyć na realne, roczne oszczędności na poziomie 6 400 zł na jeden pojazd. Kwota ta znacząco przewyższa koszt instalacji systemu SATIS i abonamentu za okres 36 miesięcy.
Nowe technologie, które wdrażamy oferują cały szereg możliwości a zapotrzebowanie na wskazane powyżej usługi stale rośnie. Rozwiązania wspierające kierowcę i zarządzanie flotą cieszą się albowiem coraz to większą popularnością, dlatego też naturalną drogą rozwoju jest wdrażanie kolejnych modułów, wspomagających optymalizację tych procesów już na etapie planowania oraz udoskonalanie funkcji odpowiedzialnych za zautomatyzowane likwidowanie odchyleń od zakładanych planów.
Komentarze (0)