Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Turystyczne Atrakcje w Ustroniu Morskim

Wyjeżdżając na wakacje najczęściej wybieramy miejsca, które oferują odpowiednia bazę noclegową, walory przyrodnicze oraz atrakcje dla turystów. To one najczęściej decydują o ostatecznym wyborze miejsca wypoczynku.

Walory przyrodnicze i geograficzne

Bez wątpienia to one decydują o przyciąganiu w określone regiony polski rzesze turystów odwiedzających je co roku w okresie wakacji. Mowa tu głównie o Morzu Bałtyckim, Górach na południu Polski oraz Mazurach. Są to największe atrakcje dla polaków, a także cudzoziemców. 3 najpopularniejsze kierunki turystyczne w Polsce są posiadają najważniejsze walory, które brane są pod uwagę jako pierwsze przy określaniu swojego miejsca docelowego na wczasy. Dopiero w dalszej kolejności rozpatrywane są kolejne walory miejsc turystycznych i w zależności od osobistych preferencji będą one decydowały o ostatecznym, szczegółowym wyborze miejscowości, a także miejsca noclegowego.

kosciol-ustronie-morskie.jpg

Jakie atrakcje turystyczne czekają w Ustroniu Morskim?

Ustronie Morskie jest niedużą miejscowością turystyczną nad polskim morzem. Właściwie jest to wieś, jednak oferuje turystom dostateczną bazę noclegową i atrakcje, które co roku przyciągają tutaj rządnych wypoczynku wczasowiczów. Miejsce to nie oferuje tylu atrakcji co znacznie większe miasta nadmorskie, jednak posiada swoje perełki, a ponadto oferuje więcej spokoju, ciszy i malowniczych widoków. Pierwszymi i niezastąpionymi walorami tego miejsca jest dostęp do morza i szerokiej, piaszczystej plaży. To tutaj przebywa w słoneczne dni największa ilość przyjezdnych. Jednak poza tym warto wygospodarować swój czas na dodatkowe atrakcje czekające na turystów. Bardzo popularne w Ustroniu Morskim są morskie wyprawy. Można wykupić wycieczkę i popłynąć w rejs statkiem turystycznym, co okazuje się świetną rozrywką dla dzieci. Wyprawy morskie można połączyć z wędkarstwem, ponieważ są organizowane także wyprawy na dorsza, co jest miejscową atrakcją niemal w każdej nadmorskiej miejscowości. Osoby jeżdżące na rowerze na pewno zachwycą się dostępem do transgranicznej tresy rowerowej Bike The Baltic. Dzięki wyprawom rowerowym i przygotowanym szlaku możliwe jest poznanie dziedzictwa kulturowego Polski rozwiniętego na wybrzeżu, a także krajów Danii i Szwecji. Gmina organizuje także liczne imprezy kulturalno - rozrywkowe, dzięki czemu spędzanie czasu na mieście można sobie miło urozmaicić. Fani militariów mogą poznać wojskowe umocnienia z czasów PRL. W lasach porozmieszczane są schrony, a także działobitnie. Na terenie gminy można oglądać także najstarszy dąb w Polsce - Bolesław - który liczy sobie już 800 lat. W chwili obecnej dąb jest wywrócony, co wcale nie zmniejszyło liczby odwiedzających go turystów.

plaza-ustronie-morskie.jpg

Baza noclegowa działająca w Ustroniu Morskim

Ustronie Morskie posiadają dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Znaczna większość ośrodków działa w sezonie letnim, jednak znajdują się hotele i sanatoria obsługujące ruch turystyczny przez cały rok. Na terenie Ustronia Morskiego działają sanatoria, hotele, pensjonaty, kwatery prywatne i kempingi. Na wyróżnienie zasługuje Pensjonat Kaszubianka, który jako jeden z nielicznych w okolicy oferuje pokoje i taras z widokiem na morze, a dojście do plaży ogranicza się zaledwie do bezpośredniego zejścia po schodach z terenu pensjonatu. Widok morza i plaża w zasięgu ręki zadecydowały o dużej popularności tego miejsca, które przyciąga gości z całego kraju. W sezonie wysokim są na miejscu organizowane liczne warsztaty i zajęcia dla dzieci i dorosłych.

plaza-utronie-morskie.jpg





Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaszubianka Ustronie Morskie
http://kaszubianka.net

Komentarze (1)

  • avatar
    ~bluna 2016-10-12 11:15:27

    Ostatnim razem byłam tylko w Kołobrzegu, bo akurat tam rezerwowałam noclegi na Bookaparcie, ale na pewno w przyszłe wakacje odwiedzę Ustronie Morskie :)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Wojtek Drewniak (HBC) w Empik Kazimierz, Kraków, ul. Podgórska 34, godz. 18:00
Za 1 dzień:
Agnieszka Krawczyk - spotkanie autorskie w empik Bonarka, Kraków, 27.04, godz. 18:30
Wróźbita Maciej z wizytą w empiku Bonarka, Kraków, 26.04, godz.18:00
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »