Dom » Budownictwo

Urządzamy bezpieczną kuchnię

Od czego rozpocząć projektowanie kuchni marzeń? Jej przestrzeń powinna od początku charakteryzować się funkcjonalnością, nawet przy niewielkim metrażu – tak jak w przypadku bloków.

Dobrym pomysłem może być przede wszystkim skorzystanie z mądrej porady projektanta wnętrz, który zaplanuje zabudowę w taki sposób, aby pomieścić wszystkie niezbędne elementy na niewielkiej przestrzeni. Jeżeli kuchnia wydaje się nieprzeciętnie mała, powiększą ją półki przytwierdzone do ściany, zamiast często wybieranych szafek.

By zadbać o przyjazny nastrój w kuchni, zastosuj jasne barwy rolet, obrusu, naczyń i wszelkich dodatków. Świetnie prezentuje się też kuchnia ozdobiona stonowanymi barwami, takimi jak delikatne biele i szarości. Tak właśnie wygląda wystrój w stylu skandynawskim – pozornie surowym, a faktycznie przyjaznym dzięki pastelowemu wykończeniu.

W jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo w kuchni? Jeżeli masz w zwyczaju korzystać z gazu do podgrzewania posiłków, należy już na początku zainstalować w niej system detekcji gazu. Detektory gazów funkcjonują podobnie do czujnika czadu – sygnalizuje niebezpieczeństwo wizualnie i fonicznie. Robi to niemal natychmiastowo. Najkorzystniej, jeżeli system detekcji gazu jest na stałe powiązany z zaworem elektromagnetycznym, w podobnej sytuacji odcinany jest napływ gazu do domu. System detekcji gazu będzie najbardziej efektywny, jeżeli czujnik umieścisz tuż pod sufitem.
 
Poza odpowiednim wyglądem i bezpieczeństwem, istotna jest dodatkowo dobrze wybrana podłoga w kuchni. Istnieje cała gama dostępnych materiałów. Niektórzy stawiają na typowe linoleum ze względu na jego niewielki koszt oraz opcję prostej zmiany. Jeszcze lepiej mogą zdać egzamin płytki ceramiczne – wykazują odporność na ścieranie i łatwo utrzymać je w  stałej czystości. Możesz dobrać też często stosowane płytki marmurowe, granitowe lub granitowo-kwarcowe.

Nim wykończysz swoją wymarzoną kuchnię, zorientuj się, jak najkorzystniej porozstawiać zabudowę i dodatki. Zapewnij też bezpieczeństwo i swobodę przemieszczania się po wnętrzu, w jakim spędzamy znaczną część dnia.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowejPublikuj artykuły i zarabiaj z CentrumPR.
Dziennikarstwo obywatelskie


Piszesz artykuły? CentrumPR to serwis stworzony również dla dziennikarzy obywatelskich. Błyskawiczna publikacja, wysokie miejsca w Google to zalety których może nam pozazdrościć konkurencja.
Dziennikarstwo obywatelskie
porównanie serwisów


Kalendarium

Dziś:
Warsztaty z Reksiem - godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków
Opowieści na dobranoc... - warsztaty dla dzieci. godz. 16:00, Empik Bonarka, Kraków
Warsztaty z Reksiem - godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11
Tappi i przyjaciele - Ekspedycja w Wielkie Nieznane – warsztaty z Marcinem Mortką
OPERACJA - KODOWANIE - SZYFROWANIE - warsztaty detektywistyczne
Warsztaty "Wiosenne ozdoby", Empik Posnania, 17.03, 13:00-15:00
Za 2 dni:
Spotkanie autorskie,Przemysław "Vegenerat" Ignaszewski, Poznań,Empik Plac Wolności,19.03,18:00
Za 3 dni:
AlienGuard Roadshow 2018: Bakotech zaprasza do Gdańska, Warszawy, Wrocławia i Krakowa
Za 10 dni:
Spotkanie autorskie,Kuba Wojtaszczyk, Poznań,Empik Plac Wolności,27.03,18:00
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »