Dom » Wnętrza

Urządzenie salonu w stylu skandynawskim

Styl skandynawski należy do wiodących trendów aranżacyjnych wnętrz. Charakterystyczny, minimalistyczny design oraz prosta i jasna kolorystyka sprawiają, że tego typu estetyka bardzo dobrze prezentuje się w praktycznie każdym metrażu.

 Styl skandynawski doskonale sprawdza się w salonie, ponieważ rozświetla pomieszczenie oraz nadaje mu wrażenie większej przestrzenności.
 
Salon w stylu skandynawskim
 
Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu. Spełnia wiele różnych funkcji, dlatego domownicy i goście przebywają w nim bardzo często. Nieprzytłaczający styl skandynawski sprzyja prostocie użytkowania salonu oraz zwiększa jego funkcjonalność. Aby dobrze rozplanować aranżację tego pomieszczenia, warto podstawić przede wszystkim na naturalność i prostotę. Kompleksową pomoc w urządzeniu estetycznego i przytulnego salonu uzyskać można od doświadczonego architekta wnętrz. W tym celu skorzystać można z pomocy profesjonalnej wyszukiwarki, która pozwala na odnalezienie tego typu specjalisty. Baza architektów znajduje się chociażby na togetee.com.
 
Aranżacja salonu
 
Salon w stylu skandynawskim powinien posiadać gładkie i pozbawione tynków ozdobnych lub strukturalnych ściany. Dominującym kolorem zazwyczaj jest biel, jednak warto uzupełnić ją również charakterystycznymi barwami ziemi, takimi jak brązy i beże. Mogą one zauważalnie ocieplić salon z białą, drewnianą podłogą. Kluczowe znaczenie w aranżacji przytulnego salonu ma również dobór mebli, dodatków oraz rozmaitych wykończeń. Styl skandynawski opiera się na wykorzystaniu materiałów naturalnych, takich jak drewno i kamień.  Najlepiej zdecydować się na meble z sosny lub brzozy, które można bezproblemowo przemalować. Na regałach i półkach ustawić można dodatki ze słomy lub wikliny, które są bardzo charakterystyczne dla stylu skandynawskiego. Wystrój warto uzupełnić o stolik drewniany lub szklany, w zależności od nowoczesnego lub bardziej rustykalnego charakteru pomieszczenia. W salonie nie powinno brakować również naturalnego i sztucznego światła.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Mypleasure

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
Za 2 dni:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »