Społeczeństwo » Społeczeństwo
Usługi pocztowe bez kolejki
![]() |
Zobacz więcej zdjęć » |
Pierwsze paczkomaty pojawiły się w polskich miastach w 2009 roku, a pomysł szybko zyskał uznanie za usprawnienie i ułatwienie dostępu do usług pocztowych i kurierskich. Dziś paczkomaty wydają się być naturalnym elementem pejzażu wielu miejscowości. Tak naprawdę nie ma już znaczenie, gdzie mieszka lub przebywa klient. Skrytki InPost znaleźć można prawie wszędzie – paczkomaty (Mazowsze, Kujawy, Pomorze i wszystkie inne regiony) to dziś symbol nowoczesnych usług.
Paczkomaty dla ceniących wygodę
Branża pocztowa była zdominowana przez jeden monopolistyczny podmiot bardzo długo, właściwie od zakończenia II Wojny Światowej. Do tej pory wizyta w urzędzie pocztowym operatora wyznaczonego wiąże się najczęściej z konieczność stania w bardzo długich kolejkach, na co zwracał już uwagę w ubiegłym roku NIK w swoim raporcie. Nie wszyscy są jednak w stanie poświęcić czas na oczekiwanie przed pocztowym okienkiem. Dla nich właśnie, ale również dla wszystkich konsumentów, którzy cenią sobie szybkość obsługi i dostęp do usług przez całą dobę, najlepszym rozwiązaniem są paczkomaty – Mazowsze już w 2011 roku było regionem, gdzie przybyło tych urządzeń bardzo wiele w krótkim czasie, pojawiając się także w wielu mniejszych miejscowościach.
Jak korzystać z paczkomatów?
Jednak paczkomaty to nie tylko skuteczny sposób na uniknięcie kolejek przy okienku pocztowym, ale również łatwy sposób obsługi. Wystarczy założyć konto w InPost, a potem rejestrować online przesyłki, które będą nadawane. Każda taka rejestracja generuje specjalny kod, który należy wprowadzić w paczkomacie, zarówno przy wysyłaniu, jak i odbieraniu przesyłek. Przy okazji warto zauważyć, że InPost coraz ściślej współpracuje nie tylko z Allegro, ale także z licznymi e-sklepami, co sprawia, że paczkomaty umożliwiają tańsze przesyłanie towarów zakupionych w Internecie.
Komentarze (0)