Rozrywka i wypoczynek » Sport

Volkswagen Scirocco R-Cup - Polak na podium!

Zobacz więcej zdjęć »
Piąta eliminacja pucharu Scirocco R-Cup rozegrana została na ulicznym torze Norisring. Po emocjonującym wyścigu, liczącym 22 okrążenia, pierwszy linię mety minął Ola Nilsson ze Szwecji i wywalczył swoje pierwsze zwycięstwo.

Mateusz Lisowski był trzeci, Adam Gładysz wyścig ukończył na szóstej pozycji. W kategorii „legend", w której tym razem główną rolę odgrywały gwiazdy Le Mans, najszybszy był John Nielsen przed Frankiem Biela i Janem Lammersem.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Norisring znajduje się w Norymberdze i jest jedynym torem ulicznym w Niemczech. Jest to bardzo specyficzny obiekt o długości 2300 metrów, z zaledwie 6 zakrętami. Ze względu na swoje długie proste i dwa ciasne nawroty, Norisring jest torem najbardziej obciążającym hamulce w całym kalendarzu Pucharu Scirocco R. Wentylowane, duże stalowe tarcze na przedniej osi (średnica 362 mm) pozwalały na bardzo późne dohamowania do obu nawrotów, podczas wyścigu rozgrzewały się do 500 stopni Celsjusza.

Dzięki systemowi Push-to-pass, zwiększającemu moc samochodu o 50 KM, na długich prostych toru Norisring, można było oglądać wiele emocjonujących pojedynków. W Norymberdze ograniczono stosowanie systemu do dziesięciu razy po osiem sekund. Przerwa między dwoma kolejnymi użyciami wynosiła co najmniej 30 sekund.

Do każdego wyścigu Scirocco R-Cup, zapraszani są znani zawodnicy - legendy sportów motorowych. Na Norisring byli to bohaterowie 24-godzinnych wyścigów na torze Le Mans. Frank Biela, John Nielsen i Jan Lammers to trzej zwycięzcy tego legendarnego wyścigu. W Norymberdze doskonale wypadł John Nielsen, który zajął siódme miejsce. Zacięty pojedynek toczyli Frank Biela i Jan Lemmers. Holender startujący z 16-tej pozycji rozpoczął szalony pościg za jadącymi przed nim zawodnikami i ukończył wyścig tuż za Bielą na dziesiątym miejscu. Ostatni z „legend" był Belg Marc Duez, który spadł po wypadku na koniec stawki.

Na półmetku pucharu, w klasyfikacji generalnej prowadzi Lisowski (188 punktów) przed Proetto (160). Adam Gładysz awansował w Norymberdze na szóstą pozycję w tym zestawieniu (121).

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.