Motoryzacja » Samochody

Volvo Cars wspólnie z Google stworzy nowy system Android dla kolejnej generacji samochodów

Volvo Cars wspólnie z Google stworzy nowy system Android dla kolejnej generacji samochodów
Zobacz więcej zdjęć »
Volvo Cars ogłosiło partnerstwo z Google, jednym z największych na świecie dostawcą usług technologicznych. Razem stworzą nową generację systemu i usług z zakresu infotainment i connectivity bazujących na systemie Android. System będzie dostępny w samochodach Volvo w perspektywie dwóch lat.


Wspólnie stworzony system zrewolucjonizuje sposób w jaki klienci Volvo używają systemów infotainment w samochodzie. Szeroka gama popularnych aplikacji dla systemu Android będzie dostępna dla klientów tworząc ogromną liczbę usług i funkcjonalności wokół samochodu.

– Kooperacja z Google to ważny strategiczny krok. Platforma stworzona przez Google i dostępne usługi pozwolą zwiększyć możliwości personalizacji dla użytkownika a charakter systemu pozwala na jego ciągłe rozwijanie – powiedział Henrik Green szef działu R&D w Volvo Car Group.

Dziś systemy multimedialne dostępne w samochodach coraz bardziej przpominają te dostępne w smartfonach i tabletach. Zatem naturalnym etapem rozwoju jest połączenie tych rozwiązań i korzystanie ze wspólnych funkcjonalności oraz aplikacji.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »