Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Wady i zalety ubezpieczenia turystycznego

Wady i zalety ubezpieczenia turystycznego
Zobacz więcej zdjęć »
Wybierając się na urlop, zwłaszcza poza granice naszego kraju, nigdy do końca nie wiemy, co w tym czasie może się wydarzyć. Czujemy podniecenie, gdyż na takich wakacjach będziemy mieli możliwość poznania nowych ludzi, nowej kultury czy też nowych miejsc.

Jednak musimy sobie zdawać sprawę z tego, że takie wyjazdy, to dla nas pewnego rodzaju niespodzianka. Musimy spodziewać się nieco innego zachowania poszczególnych ludzi, czy też nieco odmiennych przepisów prawa. Podobnie sprawa wygląda, jeśli chodzi o służbę zdrowia. Jeżeli myślimy, że we wszystkich krajach działa ona podobnie jak i u nas, jesteśmy w błędzie. Za wiele usług medycznych, z których w Polsce możemy korzystać za darmo, w innych krajach musimy płacić i to często spore pieniądze. Dlatego do takiego wyjazdu poza Polskę, musimy się w odpowiedni sposób zabezpieczyć. A najlepszym sposobem na spokojne spędzanie czasu na urlopie, jest wykup prywatnego ubezpieczenia turystycznego. To właśnie dzięki niemu, nie będziemy musieli płacić z naszej kieszeni, gdy będziemy mieli styczność ze służbami medycznymi czy ratunkowymi. W związku z tym, nasz odpoczynek będzie bardziej efektywny i beztroski. Tego typu ubezpieczenie turystyczne, jest oferowane przez większość firm ubezpieczeniowych, oczywiście w różnym zakresie i z różną składką.

Zalety ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenie turystyczne ma wiele pozytywnych stron. Przede wszystkim, dzięki niemu nie będziemy musieli płacić za opiekę medyczną z jakiej będziemy musieli skorzystać w związku z naszą chorobą czy nieszczęśliwym wypadkiem. Często są to spore koszty, które będziemy musieli ponieść, jeśli nie będziemy mieli tego ubezpieczenia. Kolejnym atutem polisy turystycznej jest pomoc assistance. Dzięki niej, będziemy mogli dowiedzieć się gdzie najlepiej udać się po pomoc, jak z niej skorzystać itp. Większość firm ubezpieczeniowych w ramach polisy turystycznej oferuje darmowy transport z kraju w którym przytrafiła nam się choroba lub wypadek do Polski. A wiadomo, że koszty te mogą być bardzo wysokie. Dużym plusem ubezpieczenia turystycznego jest też to, że możemy do niego dokupić różny zakres, dodając do niego np. ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, OC czy ubezpieczenie bagażu. Im większy zakres polisy, tym większy komfort i zabezpieczenie naszego urlopu.  

Wady ubezpieczenia turystycznego

Niestety ubezpieczenie turystyczne ma także swoje wady. Najważniejszą z nich jest to, że musimy za nie zapłacić. Składka uzależniona jest przede wszystkim od zakresu ubezpieczenia i od miejsca, do którego na urlop się wybieramy. Jednak w porównaniu z ewentualnymi kosztami leczenia, nie musimy płacić wcale dużo. Kolejną wadą polisy turystycznej są jej „włączenia”. Określają one kiedy nie przysługują nam świadczenia. Zazwyczaj musimy płacić jeśli wypadek przytrafi nam się gdy będziemy pod wpływem alkoholu, gdy będziemy uprawiać sporty ekstremalne itp. Ewentualne zniesienie wyłączeń, wiąże się z podniesieniem składki ubezpieczeniowej. Ponadto musimy sobie zdawać sprawę z tego, że z polisy będziemy mogli uzyskać tylko niezbędne świadczenia – za wszystkie usługi „ekstra”, będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni.

Artykuł powstał przy współpracy z http://ubezpieczeniadlaturystow.pl/

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Aris89

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
Za 6 dni:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »