Dom » Wnętrza
Wanna z hydromasażem Kaldewei - na chłodne, zimowe wieczory
Zobacz więcej zdjęć » |
Na zlecenie firmy Kaldewei prestiżowy, frankfurcki Instytut Reinhold przygotował, badanie preferencji konsumenckich w zakresie korzystania z wanny z hydromasażem. Badanie zostało wykonane na reprezentatywnej grupie kobiet i mężczyzn.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Badanie wykazało, że hydromasaż postrzegany jest jako coś zdecydowanie bardziej wyrafinowanego niż normalna kąpiel w wannie. Respondenci określali go przede wszystkim jako szczególnie skuteczną formę odprężenia i regeneracji. Wizyta w wannie z bąbelkami jest opisywana jako krótki urlop od codzienności, w czasie którego można pozbyć się stresu i napięcia. Znacznie bardziej niż w przypadku normalnej kąpieli jest przy tym podkreślany efekt „spowolnienia czasu" oraz odczuwanie odprężającego stanu zanurzenia ciała w wodzie. Praktyczny aspekt utrzymania higieny ciała nie odgrywa przy tym dla miłośników hydromasażu prawie żadnej roli - nikt nie kąpie się w wannie z hydromasażem po to, żeby się umyć.
Badanie wykazało też, że można wyróżnić, co najmniej, 3 formy kąpieli w wannie z hydromasażem: kąpiel jako doskonała forma medytacji, jako prysznic na leżąco oraz kąpiel - okazja do bliskości we dwoje.
Medytacja w wannie z bąbelkami to stan podobny do transu, głębokiego wyciszenia, który jest uzyskiwany dzięki drganiom wody, które dają wrażenie unoszenia się ciała w bulgocącej wodzie. W ten sposób jeszcze bardziej niż w przypadku zwykłej kąpieli zacierają się granice ciała. „Stan nieważkości", odczuwany w tej sytuacji, jest odbierany jako roztopienie granic ciała. W tym momencie pojawiają się sny na jawie, odczuwamy swobodny przepływ myśli, czas pozornie stoi w miejscu. Nie wszyscy czują się dobrze w tym „miękkim" stanie odprężenia w wannie.
Grupa, dla której wanna z hydromasażem jest jak branie prysznica na leżąco, to ludzie poszukujący formy pośredniej pomiędzy kąpielą w wannie, a prysznicem. W pozycji leżącej w wannie można się lepiej odprężyć niż pod prysznicem, a z drugiej strony bulgocąca stale woda utrzymuje w stanie uwagi i zabezpiecza przed zapadnięciem się w stan miękkiego rozleniwienia, czego większość miłośników prysznica nie lubi.
Trzecia grupa, to ludzie traktujący kąpiel z bąbelkami jako doskonałą okazję do bliskości z partnerem. Drgająca, ciepła woda działa na nich pobudzająco, sprzyja bliskości, ułatwia przełamywanie barier.
Hydromasaż według respondentów zdecydowanie różni się od klasycznej kąpieli w wannie. Jest opisywany jako aktywne przeżycie, które jest świadomie wykorzystywane do tego, żeby otrzymywać nowe, kreatywne impulsy. Masujące strumienie wody oraz bąbelki powietrza i wody przemiennie powodują to odprężenie i uspokojenie, to pobudzenie. Po kąpieli z hydromasażem czujemy się zrelaksowani oraz całkowicie odrodzeni fizycznie, wypoczęci i gotowi do nowych wyzwań. Korzystanie z wanny z hydromasażem nie powoduje więc tak głębokich procesów psychologicznych, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnej kąpieli w wannie. Jako ważna motywacja do kąpieli w wannie z hydromasażem podawane jest ponadto zapobieganie nadchodzącemu przeziębieniu, co przy zbliżającej się zimie wydaje się szczególnie ważne.
Świat hydromasażu Kaldewei
Firma Kaldewei oferuje aż siedem różnych systemów do hydromasażu.
Idealnym wprowadzeniem w świat masażu Kaldewei jest wodny system VIVO AQUA ECO. Trzy pary dysz kierują tutaj strumienie wody bezpośrednio na ciało. Do wody można dodać nieco powietrza. Ilość domieszki powietrza jest płynnie regulowana przy pomocy pokrętła. System VIVO AQUA jest nieco bardziej komfortowy. Ma dwie pary dysz więcej i jest wyposażony w zaawansowany panel sterujący, umożliwiający płynną regulację intensywności strumienia wody. Idealny do delikatnego masażu z długotrwałym działaniem odprężającym.
Nadesłał:
klaxon
|
Komentarze (1)
Wanna z hydromasażem to fantastyczny pomysł nie tylko na chłodne dni, można przeciez jej używać cały czas. Duży wybór wanien mają w e-inclusive.pl.