Rozrywka i wypoczynek » Uroczystości

Wesele bez wódki, czyli alternatywne alkohole

Wesele bez wódki, czyli alternatywne alkohole
Zobacz więcej zdjęć »
Brak wódki na weselu niekoniecznie oznaczać musi bezalkoholową imprezę. Istnieje bowiem mnóstwo innych alkoholi, które w ostatnich latach zyskały na popularności i które są chętnie widziane, a wręcz preferowane przez gości, doceniających ich walory smakowe, a także znacznie lżejsze „oprocentowanie”.

 Jakie alkohole kupują dziś na przyjęcia weselne Polacy i które z nich powoli zaczynają wypierać wódkę o tym opowiemy już za chwilę. Zobaczycie, że dzięki nim waszym gościom dopisywać będą humory, a świetne pomysły na zabawy weselne same rodzić będą się w głowach.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Bez szampana ani rusz

Szampan to ten rodzaj alkoholu, bez którego nie obejdzie się żadne wesele. To za jego pomocą wznoszony jest toast za zdrowie Państwa Młodych na samym początku wesela i zwykle jest to jedyny moment, w którym decydujemy się na serwowanie tego właśnie alkoholu. Symboliczną lampkę z reguły wypijają wszyscy dorośli goście, dlatego liczyć trzeba jedną butelkę na 5 osób. Szampan może zostać zastąpiony popularnym u nas winem musującym.

In vino veritas

Jak mówi przysłowie łacińskie „in vino veritas” oznaczające, iż po winie ludzie mówią prawdę. Jeśli więc wasi weselnicy po wypiciu wina zachwalają wasze przyjęcie weselne i dodatkowo życzą wam wszystkiego najlepszego, możecie być pewni, że impreza jest wyjątkowo udana, a wasi goście świetnie się bawią. Wino to trunek, który coraz częściej gości na stołach, a wręcz stał się jego nieodzownym elementem. Szczególnie chętnie sięgają po nie kobiety. Kupując wino, sięgnijcie zarówno po białe, jak i czerwone (ewentualnie różowe), by trafić w preferencje waszych gości. Dobrze jest zastosować tutaj przelicznik 0,35 litra na osobę, pamiętając o proporcjach pół na pół.

Jeśli zdecydujecie się na zakup wina, warto przede wszystkim wybrać półsłodkie oraz półwytrawne. Słodkie z uwagi na swój dość ciężki charakter mogą spowodować na drugi dzień porządny ból głowy, zaś wytrawne nie każdemu przypadnie do gustu, zwłaszcza jeśli połączyć je z posiłkami.

Domowe nalewki i wina

Nalewki domowej roboty to szczególny rodzaj alkoholu, którym mogą pochwalić się rodzice Państwa Młodych, czy inni najbliżsi, którzy zajmują się sporządzaniem ich metodami domowymi. Zanim zdecydujecie się zaserwować je gościom upewnijcie się, czy w lokalu w którym będziecie organizować przyjęcie istnieje taka możliwość. Nie wszędzie bowiem dostaniecie zgodę na podanie alkoholu bez akcyzy. Swojskie alkohole typu nalewki podawać należy w małych kieliszkach na nóżce. Zawsze serwujcie je w pokojowej temperaturze. Podobnie jest z winami, choć w ich przypadku należy podawać je w zwykłych kieliszkach na wino.

Alkohol tego typu warto postawić na osobnym stoliku, gdzie każdy obsługiwał będzie się sam. Nie zapomnijcie też postawić tam odpowiedniej ilości kieliszków, szklanek i akcesoriów do robienia drinków, tak by każdy mógł częstować się bez problemu. Warto wiedzieć, iż tego rodzaju alkohol schodzi w najmniejszych ilościach, dlatego też nie serwujcie go w dużych ilościach, a jedynie w symbolicznych. Wystarczą 2-3 butelki trunku.

Coś dla piwoszy

Smakosze piwa nie pogardzą złocistym napojem na stole. Średnio przelicza się 1 litr piwa na osobę, a zatem 2 puszki lub butelki półlitrowe. Jeśli zdecydujesz się na podanie piwa, serwuje się je na stoły już po przyjściu gości na salę, koniecznie schłodzone. Jeżeli planujecie duże wesele można zamiast piwa butelkowego, czy puszkowego zakupić beczki oraz dystrybutor z piwem.

Alkohole smakowe i kolorowe

Jeśli macie zamiar zakupić alkohole kolorowe oraz smakowe typu gin, whisky, brandy, czy rum możecie postawić je na osobnym stoliku, podobnie jak w przypadku domowych alkoholi. Wystarczającą ilością będzie kilka zaledwie sztuk, bowiem ten rodzaj alkoholu wybierają najczęściej jedynie prawdziwi smakosze.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

igalo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »