Dom » Budownictwo
Wielki powrót Nocy Muzeów w Muzeum Energetyki Podkarpackiej
Zobacz więcej zdjęć » |
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Drzwi Muzeum Energetyki Podkarpackiej już po raz 7. otwarły się dla zwiedzających w ramach Nocy Muzeów. Pod okiem przewodnika można było zobaczyć historyczne narzędzia pracy energetyków, takie jak liczniki Szpotańskiego, amperomierze, watomierze, aparaty monterskie, zegary ze starej elektrowni czy miliamperomierz z 1935 r. Uwagę przykuwał także jeden z pierwszych polskich komputerów „Mertium”, wyprodukowany w 1985 r.
Największym zainteresowaniem cieszyły się widowiskowe wyładowania transformatora Tesli. Najmłodsi odwiedzający chętnie uczestniczyli również w pokazach z dziedziny elektryczności i magnetyzmu, prowadzonych przez Pawła Pasterza, znanego na Podkarpaciu pasjonata nauki i techniki. Wśród atrakcji znalazła się także wystawa specjalistycznych pojazdów wykorzystywanych w codziennej pracy energetyków.
Wśród odwiedzających większość stanowiły rodziny z dziećmi, dla których przygotowano konkursy z nagrodami.
Zajęcia edukacyjne przez cały rok
Po przerwie spowodowanej pandemią, PGE Obrót wznawia organizację regularnych zajęć edukacyjnych w Muzeum Energetyki Podkarpackiej. „Elektromagnetyczne opowiadania” to bezpłatne interaktywne zajęcia łączące naukę z zabawą, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród najmłodszych. Uczestnicy biorą udział w pokazach i eksperymentach z zakresu elektryczności, magnetyzmu i elektrostatyki. Dodatkowo, odwiedzających gości po muzeum na co dzień oprowadza pracownik PGE Dystrybucja inż. Wiesław Lelek.
Muzeum Energetyki Podkarpackiej mieści się w siedzibie PGE Obrót w Rzeszowie przy ul. 8-go Marca 6, a jego zwiedzanie jest darmowe. Wszelkie potrzebne informacje można uzyskać na stronie www.pge-obrot.pl .
fot. K. Stempak
PGE Obrót
press box
Komentarze (0)