Dom » Budownictwo

Wiemy jak działa złodziej!

Zorganizować rozmowę z zawodowym włamywaczem nie jest łatwo. Nakłonić go do zdradzenia sekretów swojego fachu jest jeszcze trudniej. Nam się udało i jedno i drugie!

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:



Teraz chcielibyśmy zaprosić Państwa na spotkanie z bohaterem naszych rozmów. Już 10 stycznia odbędzie się konferencja prasowa w Zakładzie Karnym Warszawa-Białołęka, w której udział weźmie znany z naszej akcji #PoznajZłodzieja Andrzej, włamywacz odsiadujący karę pozbawienia wolności.

Konferencja odbędzie się 10 stycznia 2018 r. o godzinie 11:00 w Zakładzie Karnym Warszawa-Białołęka przy ul. Ciupagi 1 w Warszawie. Na konferencję zostanie doprowadzony zawodowy złodziej, odsiadujący karę więzienia za liczne kradzieże z włamaniami. Ponadto do dyspozycji zaproszonych gości będą psycholog penitencjarny oraz ekspert ds. zabezpieczeń zakładu karnego. Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności wraz z podaniem imienia i nazwiska redaktora do dnia 9 stycznia 2018 r. wraz z serią i numerem dowodu osobistego lub numerem legitymacji prasowej: kpt. Arleta Pęconek, 601 398 032, rzecznik.warszawa@sw.gov.pl.

AKCJA #POZNAJZŁODZIEJA
Program Dom Bezpieczny wspólnie ze Służbą Więzienną realizuje akcję edukacyjną #PoznajZłodzieja, której celem jest przedstawienie tematyki bezpieczeństwa z nieoczywistej perspektywy profesjonalnego włamywacza. Andrzej to złodziej odsiadujący wyrok w Zakładzie Karnym w Płońsku. W rozmowie z DomBezpieczny.com opowiedział o zasadach panujących w tym środowisku, metodach na łamanie zabezpieczeń i rozwiązaniach zniechęcających potencjalnego złodzieja. Wywiad z Andrzejem dla wielu może być sporym zaskoczeniem. Rozmowa rzuca bowiem nowe światło na tematykę zabezpieczeń domów i podaje gotowe recepty na to, by złodzieje omijali nasze posesje szerokim łukiem. W ramach akcji przeprowadziliśmy również rozmowę z psychologiem więziennym, który wyjaśnił motywy działania takich przestępców.

PONAD 200 WŁAMAŃ DZIENNIE!
Według relacji Andrzeja osoby z jego „branży” najczęściej włamują się przez drzwi lub okna. Potwierdzają to policyjne statystyki. W latach 2013-2015 polscy włamywacze przedostawali się do obiektów drzwiami ponad 17 tys. razy, a przez zamknięte okna ponad 12 tys. razy! Do kradzieży z włamaniem dochodzi w naszym kraju co 8 minut! W ubiegłym roku odnotowano 80 tys. takich przestępstw Potwierdzenie słów Andrzeja można również znaleźć w szczegółowym badaniu przeprowadzonym przez naszych zachodnich sąsiadów. Kryminologiczny Instytut Badawczy Dolnej Saksonii przeprowadził w latach 2013 - 2016 projekt, w ramach którego szczegółowo zbadano zjawisko włamań do mieszkań bądź domów. W domach jedno- lub dwurodzinnych sprawcy włamywali się w większości przez okna (ponad 80 proc.), a do mieszkań w budynkach wielorodzinnych sprawcy dostawali się przede wszystkim przez drzwi (ok. 70 proc.).

NIE DAJMY SIĘ KRZYWDZIĆ, BĄDŹMY PRZYGOTOWANI!

To przestępcy mają się bać a nie my – przekonuje więzienny psycholog. Osoby, które stały się ofiarami włamań, tracą poczucie bezpieczeństwa w swoim własnym domu, ale muszą koniecznie się wybić z roli ofiary. – Nie można dawać się krzywdzić! Nie liczmy na to, że do przestępcy coś dotrze. Nie liczmy na to, że on się zmieni, że przyjdzie nas przeprosić, że zwróci skradzione rzeczy. On tego nie zrobi! On co najwyżej zrobi drugi raz to samo. W związku z tym nie można dać się krzywdzić, mamy być przygotowani na to, mamy być zabezpieczeni, mamy mieć plan A, plan B i plan C – przekonuje Jacek Olchawski. Dlatego tak ważna jest świadomość efektywnego zabezpieczania swojego domostwa. Kluczowy jest wybór odpowiednich produktów do naszych mieszkań i domów, takich jak drzwi i okna, czy system monitoringu. Nie można również zapominać o profilaktyce – sprawdzajmy przed wyjściem, czy zamknęliśmy drzwi i okna, nie zostawiajmy w oczywistych miejscach kluczy dla współdomowników, etc.

Odpowiedzią na potrzeby edukowania społeczeństwa w zakresie metod i technologii przeciwwłamaniowych, bezpieczeństwa domowników i uświadamiania zagrożeń jest właśnie Program Dom Bezpieczny. Ma on charakter społeczny i tworzony jest przez koalicję stowarzyszeń, ekspertów branżowych, przedsiębiorstw i laboratoriów badawczych. Jego celem jest obalanie mitów o bezpieczeństwie oraz wskazywanie skutecznych metod zabezpieczania się przed włamaniem, pożarem czy innymi zdarzeniami zagrażającym naszemu życiu i zdrowiu. Gromadzi i propaguje wiedzę, promuje dobre praktyki i rozwiązania, znajdując niestandardowe metody pozyskiwania najcenniejszych informacji.

Rozmowa z Andrzejem przyniosła znacznie więcej cennych rad oraz wniosków. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami wideo oraz artykułami dostępnymi na naszej stronie internetowej: www.dombezpieczny.com

Do Państwa dyspozycji są również nasi eksperci z Krajowego Punktu Konsultacyjnego, którzy odpowiedzą Państwu na pytania z szeroko rozumianej tematyki bezpieczeństwa.
Zachęcamy media do bezpośredniego kontaktu z Programem Dom Bezpieczny w celu otrzymywania materiałów prasowych oraz dodatkowych informacji na temat planowanej konferencji: e-mail: pawel.gregorczyk@dombezpieczny.com  tel.: 503 459 067

Dom Bezpieczny
press box



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »