Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka
WSKiZ – socjolog z doświadczeniem
Zobacz więcej zdjęć » |
Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu proponuje pięć przyszłościowych kierunków studiów. Jednym z nich jest Socjologia, której ukończenie ułatwia zdobycie interesującej i dobrze płatnej pracy. Studia na tym kierunku zostały podzielone na dwie specjalności. Wybierając Zarządzanie potencjałem ludzkim na absolwenta czekać będzie praca w działach personalnych, kadrowych, biurach karier, czy agencjach pracy tymczasowej. Po ukończeniu drugiej ze specjalności, czyli Socjologii mediów i rynku, można ubiegać się o stanowisko w firmach badawczych i monitorujących media, agencjach reklamowych oraz mediach tradycyjnych i elektronicznych.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Pracodawcy coraz częściej zwracają uwagę na doświadczenie zawodowe zdobyte już podczas trwania nauki. - Dlatego też Biuro Karier Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania stara się uświadomić studentom, że odbyte praktyki znacznie zwiększają atrakcyjność CV - przekonuje Magdalena Mendlikowska-Humerczyk, koordynator Biura Karier WSKiZ.
Biuro Karier WSKiZ organizuje spotkania indywidualne ze studentami, na których stara się pomóc w wyborze właściwej firmy. Aranżowane są także bezpośrednie spotkania z pracodawcami, na których firmy mogą zaprezentować profil swojej działalności, jak również aktualne oferty pracy oraz praktyk.
- Praktyka jest bardzo ważnym etapem w życiu studenta. Stanowi okazję do zweryfikowania posiadanej wiedzy teoretycznej, pogłębia zainteresowania i umożliwia zdobycie doświadczenia zawodowego - opowiada Magdalena Mendlikowska-Humerczyk.
Uczelnia daje studentom możliwość odbywania praktyk w wiodących firmach i instytucjach regionu. Są to m.in.: Telekomunikacja Polska S.A., Volkswagen Poznań Sp. z o.o., Izba Celna, Bridgestone Poznań Sp. z o.o., F5 Konsulting Sp. z o.o., Bank Zachodni WBK S.A., Oficyna Wydawnicza Wielkopolski Sp. z o.o., PRESS-SERVICE Monitoring Mediów Sp. z o.o., Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu, Wavin Metalplast - Buk Sp. z o.o., Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT Rada w Poznaniu, Shepherd Institute i inne.
Studiowanie na kierunku Socjologia zobowiązuje do odbycia 6 tygodniowych praktyk zawodowych. W sumie to 240 godzin. Odbywają się one po 4 semestrze, kiedy student posiada już wymaganą wiedzę teoretyczną. Magdalena Mendlikowska-Humerczyk przekonuje - Student ma oczywiście możliwość wydłużenia okresu praktyk, jeżeli wykaże taką chęć. Istnieje również możliwość odbycia praktyk w kilku firmach.
Bardzo często zdarza się, że miejsce praktyk staje się później miejscem pracy. Dlatego ważne jest, aby w wyborze, oprócz obranego kierunku i specjalności, kierować się także zainteresowaniami i planami zawodowymi. Przykładowo student specjalności Socjologia mediów i rynku podczas praktyk ma szansę poznać tajniki zarządzania i strategię funkcjonowania wybranej instytucji, rodzaje metod i technik badawczych, programy statystyczne do obróbki danych, czy działania wspomagające promocję i reklamę instytucji. - Wymienione zagadnienia wchodzą w zakres programu specjalności, stąd zapoznanie się z nimi od strony praktycznej pozwala poszerzyć umiejętności studentów już w czasie nauki - twierdzi koordynator Biura Karier WSKiZ.
Po odbyciu praktyk, studenci specjalności Zarządzanie potencjałem ludzkim, posiądą wiedzę związaną z ogólną strategią firmy, jej strategią personalną, zasadami funkcjonowania działu kadr, czy prowadzenia akt osobowych. Praktykant pozna tajniki procedur rekrutacji i selekcji pracowników w firmie. Do jego kompetencji należeć będzie opracowywanie ankiet bądź kwestionariuszy oceny pracownika. Dodatkowo zapozna się z systemem szkoleń prowadzonych w firmie, wynagrodzeń, czy świadczeń pozapłacowych pracowników.
Więcej szczegółów o Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania, proponowanych kierunkach studiów i ofercie praktyk znaleźć można na stronie www.wskiz.edu.
Komentarze (0)