Technologie » Internet
Wszystko co uczniowie wiedzieć powinni
Zobacz więcej zdjęć » |
Serwisy edukacyjne Wirtualnej Polski, zgrupowane w dwóch sekcjach, Szkoła i Nauka, to kompendium wiedzy niemal na każdy, interesujący użytkownika temat. Przenikające się i uzupełniające wzajemnie witryny tworzą spójną, wielopoziomową ofertę. Właśnie dlatego, by nauka nie kojarzyła się wyłącznie ze szkolną rutyną, młodym internautom proponujemy także serwisy popularnonaukowe, jak Future, w których prezentowane są ciekawostki i rozwiązania przyszłości - podkreśla Agata Pruska, Koordynator Serwisów Edukacyjnych Wirtualnej Polski.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
I tak, serwis Szkoła przeznaczony jest dla uczniów od poziomu klasy podstawowej po liceum. Zawiera bieżące wiadomości dotyczące edukacji, w tym informacje o prawach ucznia, porady związane z szybkim czytaniem i zapamiętywaniem oraz podpowiedzi ekspertów z zakresu psychologii i pedagogiki. W witrynie znajdują się odnośniki do katalogu szkół, a także wyszukiwarka korepetycji. Sekcja Matura to m.in. arkusze egzaminacyjne i poradnik, który uwzględnia wprowadzone w tym roku szkolnym zmiany. Niebawem pojawi się także zakładka Media, w której publikowane będą aktualne materiały prasowe związane ze szkołą.
Popularnonaukowy serwis Future prezentuje najnowsze doniesienia ze świata nauki. Dotyczą głównie nowych technologii i rozwiązań przyszłości. W witrynie znaleźć można także informacje o odkryciach w takich dziedzinach jak medycyna, astronomia, chemia, nauki przyrodnicze. Choć serwis ma charakter popularnonaukowy, skupia się przede wszystkim na tematach futurystycznych i przewidywaniach, w jaki sposób obecne i przyszłe odkrycia mogą zmienić świat.
Nauka, podobnie jak Future jest serwisem popularnonaukowym, jednak o dużo szerszej formule. Witryna nastawiona jest na najważniejsze odkrycia naukowe na przestrzeni dziejów. Informacje nie ograniczają się do krótkich newsów, lecz poddane są głębszej analizie.
Witryna Słowniki oferuje dostęp do ponad 30-stu słowników on-line. Największą grupę tworzą słowniki polsko-angielskie i angielsko-polskie (w tym słowniki: Wojskowy, Medyczny, Słownik audio-video Montevideo). Pozostała oferta to dwujęzyczne słowniki języków francuskiego, rosyjskiego, włoskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Wszystkie dostępne są nieodpłatnie.
Encyklopedia oprócz możliwości wyszukania określonego hasła (odpowiedź jest zazwyczaj rozszerzona o kilka dodatkowych haseł, powiązanych z poszukiwanym) pełni funkcję „przypominacza" - w codziennym kalendarium wyświetlana jest lista rocznicowych wydarzeń.
Witryna Naleniucha zawiera „gotowce", ściągawki i opracowania na każdy szkolny temat, tworzone zresztą przez samych użytkowników. Serwis publikuje też wiele treści przydatnych dla studentów.
W serwisie Szperus znajduje się blisko 7 tysięcy materiałów edukacyjnych i informacyjnych z różnych dziedzin wiedzy - w formie linków, dokumentów, plików audio oraz wideo - pogrupowanych w tematyczne działy. Są one przydatne przy pisaniu opracowań czy przygotowaniach do egzaminu. Warto podkreślić, iż nie jest to baza gotowych do przepisania treści, ale zbiór odnośników do stron, najpełniej opisujących dany temat. Jest on stale rozbudowywany i oceniany przez użytkowników serwisu.
Witryna Testwiedzy zawiera testy dodawane przez internautów. Są one posegregowane w kilkanaście kategorii tematycznych i umożliwiają wszechstronne sprawdzenie wiadomości. Wśród planowanych w najbliższym czasie nowych funkcjonalności serwisu pojawi się możliwość drukowania wybranych testów. Witryna reagować też będzie na bieżące wydarzenia - na jej stronie głównej znajdą się niebawem testy poświęcone aktualnościom lub rocznicom.
Nadesłał:
ap
|
Komentarze (0)