Firma » Praca
Wszystko zawarte w umowie
Wynajmowanie, ale za zgodą
W wielkim skrócie polega on na tym, że pracownik wykuje pracę i innego pracodawcy przez okres czasu ustalony w specjalnym porozumieniu zawartym pomiędzy stronami. Nie jest to jednak tak proste jakby mogło wydawać się na pierwszy rzut oka, ponieważ aby pracownika „wynająć” należy oczywiście mieć jego zgodę na taki proceder.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Należy podpisać porozumienie
We wspomnianym już porozumieniu należy zawrzeć informację na temat tego na jaki okres czasu pracownik przechodzi do innej firmy, jaką pracę będzie tam wykonywał, a często określone jest w nim również wynagrodzenie. Dotychczasowy stosunek pracy ulega zawieszeniu. Podwładny nawiązuje z pracodawcą kolejne stosunek pracy, więc powinna zostać podpisana kolejna umowa o pracę, może być ona terminowa lub bezterminowa.
Dla pracowników z Ukrainy i nie tylko
Jeżeli chodzi o zapisy prawa to wątpliwości często budzą umowy zawierane na czas wykonania jakiejś określonej pracy, ponieważ trudno tutaj wyznaczyć okres czasu datami. Często takie procedury przeprowadzane są gdy pojawiają się pracownicy z Ukrainy. Zdarza się, że zatrudniani są na jakiś okres, później w danym zakładzie nie ma dla nich zatrudnienia, więc wówczas pomocny staje się leasing pracownicy.
Każdy, kto chce pracować i zależy mu na tym, aby zarabiać i móc samemu się utrzymywać jest gotowy na różne ustępstwa. Najpierw trzeba jednak wszystko dokładnie określić w umowie, aby mieć pewność, że nikt nie zostanie oszukany.
Nadesłał:
Magic Mike
|
Komentarze (1)
Moja firma dostała duże zlecenie do wykonania wyznaczonym czas, lecz brakowało mi rąk do pracy. Zdecydowałem się na zatrudnienie pracowników z Ukrainy w formie leasingu pracowniczego korzystając ze strony pracowici.pl. Zlecenie wykonana w terminie.