Motoryzacja » Samochody

Wynajem długoterminowy samochodu

Posiadanie samochodu staje się w Polsce coraz droższe, a koszty jeszcze wzrosną, gdyż firmy ubezpieczeniowe zapowiadają kolejne podwyżki OC. Czy w takiej sytuacji warto obarczać się samochodem na własność? Może lepiej wynajmować go, wtedy gdy jest potrzebny?

Raport LeasePlanCarCost Index 2016 pokazuje ile kosztuje posiadanie samochodu w poszczególnych krajach. Badanie zostało przeprowadzone w 24 krajach europejskich dla samochodów małych i średnich, takich jak Renault Clio, Opel Corsa, Volkswagen Golf czy Ford Focus. Wiek samochodu do 3 lat, roczny przebieg, średnio 20 tys. km. I jakie są wyniki? Przeciętny mieszkaniec Europy wydaje na swój samochód średnio 344 euro miesięcznie, choć w niektórych krajach to nawet 800 euro. A jak wypadłą Polska?

Za utrzymanie samochodu z silnikiem benzynowym, my Polacy płacimy średnio 426 euro miesięcznie, czyli przeszło 1840 zł, a za samochód z silnikiem diesla, 464 euro, czyli ponad 2000 zł. Koszt ten uwzględnia utratę wartości samochodu.

Czy w takim wypadku warto kupować samochód jeżeli wynajem wychodzi taniej? Zwłaszcza że płacimy tylko wtedy, kiedy naprawdę potrzebujemy samochodu. Jeżeli potrzebujemy pojechać na większe zakupy, możemy wynająć samochód na godziny. Jeżeli planujemy odwiedzić rodzinę, mieszkającą w innym mieście, lub wyjechać na weekend czy wczasy, wynajmujemy samochód na dni. Jeżeli wiemy, że samochód będzie nam potrzebny przez jeden, czy kilka miesięcy korzystamy z usługi wynajmu długoterminowego.

I kolejny ważny argument, przemawiający za wynajmem, do dyspozycji zawsze mamy taki samochód jak potrzebujemy. Weekendowy wyjazd z dziewczyną możemy zaplanować samochodem sportowym, a wczasy,gdy mamy dużo bagażu kombi. Nie jesteśmy ograniczeni do jednego modelu, który musi pasować do każdej sytuacji.

Początek roku, to czas wyprzedaży samochodów w salonach, ale również czas wyprzedaży ofert wynajmu długoterminowego w wypożyczalniach samochodów. Ogłosiła taką np. Wypożyczalnia Samochodów Ekologicznych i Ekonomicznych MIRent Eco Car, sprawdź oferty specjalne na http://mirent.pl/wynajem-dlugoterminowy-oferty-specjalne/ i przelicz, czy na pewno opłaca ci się kupić samochód.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SzybNos

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Melson 2017-02-28 20:39:46

    wynajem w Panek dla przykładu jest bardzo pod wieloma względami opłacalny. Wrzucam fakturę w koszta, a dodatkowo mam swobodę w wyborze samochodu i płacę jedynie za faktyczne wykorzystany czas.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »