Motoryzacja » Transport

Wypożyczalnia aut dostawczych - czy warto?

Rozrastanie się rynku oraz pojawianie się coraz to nowych firm, zajmujących się wypożyczaniem aut dostawczych wpłynęło na poprawę jakości świadczonych usług. Wypożyczanie auta dostawczego powoli przestaje być obciążeniem finansowym i jest rozwiązaniem wybieranym przez przedsiębiorców.

Zdarza się, że regularne wypożyczalnie udostępniają również auta dostawcze, odpowiednie do dalekich podróży, przewożenia bagaży, sprzęt sportowy oraz inny dorobek. Dobrze prowadzona wypożyczalnia samochodów powinna dysponować dość sprecyzowanymi pojazdami. Zapotrzebowanie na tego typu auta jest nadzwyczaj duże. Klienci poszukują bowiem różnych aut np. odpowiednich do przewożenia mebli przy przeprowadzkach, czy do przewozu materiałów budowlanych przy remontach. W przypadku poszukiwania tak sprecyzowanego auta warto prześledzić ofertę wypożyczalni aut dostawczych, które specjalizują się w wynajmowaniu wyłącznie aut tego typu.

 

Na co zwrócić uwagę przy wypożyczaniu aut dostawczych?

 

 1. Decydując się na wynajem aut dostawczego przede wszystkim powinniśmy selekcjonować auta ze względu na przeznaczenie i cel do jakiego ma być wykorzystany. Inny rodzaj auta sprawdzi się przy przeprowadzce, inny przy przewożeniu materiałów budowlanych, a jeszcze inny przy transportowaniu wartościowych sprzętów. Przeglądając oferty, warto zwrócić uwagę na ładowność auta i jego wymiary. Przy większości ofert udostępnione są zdjęcia, co już daje nam niejako pogląd na możliwości danego auta. Jeśli cokolwiek jest dla nas niejasne, należy śmiało dopytywać o szczegóły, profesjonalna wypożyczalnia z pewnością chętnie udzieli odpowiedzi na pytania klientów.

 2. Istotnym i często problematycznym aspektem jest termin. Odkładanie rezerwacji pojazdu na ostatnią chwilę nie jest najlepszym pomysłem. Większość firm umożliwia rezerwacje telefoniczną, dlatego warto z niej skorzystać. Tym samym mamy pewność, że zarezerwowane auto będzie dostępne w wyznaczonym terminie, dzięki temu dokładnie zaplanujemy podróż i ustalimy przewidywany czas wynajmu.

 3. Koszty wynajmy to najczęściej najbardziej nurtujący aspekt. Jak przedstawiają się koszty wynajmu samochodów dostawczych? Średnio w granicy 200 zł za dobę, przy wypożyczeniu krótkoterminowym. Z reguły cena proporcjonalnie maleje wraz z wydłużaniem się okresu wynajmu. Śledząc oferty wypożyczalni zwróćmy uwagę czy dana firma udostępnia na swojej stronie cennik. Takie sztywne ramy pozwalają na dokładne obliczenie kosztów, są jasne i klarowne, co pomoże uniknąć przykrych niespodzianek. Konkretne dane to duży plus dla firmy i zabezpieczenie dla klienta. Planując wypożyczenie auta dostawczego odpowiednio wcześniej, warto porównać wszystkie oferty. Mamy dużą szansę na znalezienie korzystnych promocji np. 20% rabat w styczniu i lutym, bądź obniżki weekendowe.

 4. Decydując się na wynajem samochodu, należy zwrócić uwagę także na kaucję. Wysokość takiego obciążenia zależy głównie od standardu wynajmowanego auta, typu pojazdu, terminu oraz miejsca. W niektórych przypadkach posiadanie karty płatniczej jest niezbędne, bo to właśnie na niej zostanie zabezpieczona kaucja.

 

Przed wypożyczeniem wszelkich pojazdów, nie tylko aut dostawczych zawsze warto zapoznać się z cenami i warunkami panującymi na rynku, by uniknąć komplikacji i nieporozumień przy wypożyczaniu auta. Współpraca ze sprawdzoną firmą znacznie zmniejszy ryzyko dodatkowych kosztów, dlatego polecamy współpracę z wrocławską wypożyczalnią Busimpuls. Wynajem auta może być naprawdę prosty, przy dobrej organizacji jesteśmy w stanie dopasować odpowiednie auto dostosowane do naszych wymogów i terminu. Kierując się kilkoma prostymi zasadami mamy szansę na satysfakcjonującą transakcję.

 

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

karolinaadamczyk

Komentarze (2)

 • avatar
  ~mirek 2017-06-07 13:16:29

  Regularnie wypożyczam dostawcze z firmy Bziuk. Czy warto? Zdecydowanie tak. Wychodzi na pewno dużo korzystniej niż leasing czy kupno.

 • avatar
  ~janek2 2017-01-13 20:44:58

  Ja wynająłem pewien czas temu dostawczego Ducato w Panek SA - obsługa była na poziomie, termin był krótki, w celu przewiezienia rzeczy między miastami, do takich zadań jak najbardziej mi odpowiadali.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »