Zdrowie » Medycyna

Zainteresowanie Polaków polisami rakowymi

Aż 95 proc. Polaków w badaniu ING Życie uważało się za osoby odpowiedzialne, kojarząc tę cechę z rozsądkiem i bezpieczeństwem. Może to być związane ze wzrostem świadomości Polaków, pod kątem profilaktyki wielu poważnych chorób, dzięki takim kampaniom społecznym jak „Rak. To się leczy!".

Nie boimy się mówić o chorobach

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Z przeprowadzonych przez ING Życie analiz wynika także, że Polacy, a szczególnie kobiety nie boją się rozmawiać o swoich chorobach, w tym o raku. Prezentują przy tym racjonalne podejście i aktywnie podejmują działania profilaktyczne. Jest to korzystne zjawisko biorąc pod uwagę prognozy WHO i badanie „Word Cancer Report 2014”, z którego wynika, że w 2025 r. liczba przypadków wystąpienia nowotworów wzrośnie z 14 mln do 19 mln rocznie, w 2030 – do 22 mln, a w 2035 – nawet do 24 mln.

Ponadto wg danych Krajowego Rejestru Nowotworów w 2011 roku na nowotwory złośliwe zachorowało w Polsce blisko 145 tys. osób. Mężczyźni najczęściej chorują na raka płuc (20 proc.) i gruczołu krokowego (14 proc.). Z kolei u kobiet jest to rak piersi (23 proc.) oraz jelita grubego (10 proc.).

 

Przede wszystkim profilaktyka

W przypadku nowotworów, profilaktyka jest niezmiernie ważna, gdyż daje ona szansę wczesnego wykrycia choroby oraz szybkiego powrotu do zdrowia i normalnego życia. Oprócz aktywności fizycznej i zdrowej diety, należy pamiętać także o regularnych badaniach oraz pozytywnym nastawieniu do życia! – mówi Elżbieta Kozik, Prezes Stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

 

Zgodnie z obecną wiedzą, pozytywne efekty zdrowotne uzyskuje się już nawet przy umiarkowanej aktywności, np. ćwicząc tylko 3 razy w tygodniu po 30 minut. Podobnie jest ze zdrową dietą i regularnymi posiłkami, które poza pozytywnym wpływem na organizm, zmniejszają jednocześnie ryzyko zapadalności na różne przewlekłe choroby, w tym nowotwory. Należy tutaj wspomnieć o zbawiennym działaniu owoców i warzyw – np. pomidorów, brokułów, marchwi oraz szpinaku.

 

Ochrona na miarę potrzeb

Zainteresowanie ochroną na wypadek nowotworów także potwierdza badanie ING Życie, z którego wynika, że Polacy oczekują produktów finansowych dopasowanych do zmieniających się warunków społecznych i ich potrzeb.

 

Na rynku istnieje więc już wiele polis indywidualnych, dzięki którym można ubezpieczyć się na ten wypadek. Powstały one na podstawie konsultacji z lekarzami onkologami oraz osobami chorymi, którzy opisali jak wygląda leczenie choroby nowotworowej i co jest potrzebne na każdym etapie walki z chorobą. Od niedawana podobna polisa pojawiła się również na rynku ubezpieczeń grupowych.

 

Ilość zapytań klientów oraz ich rosnące zainteresowanie ochroną nowotworową na rynku ubezpieczeń i naszą indywidualną polisą sprawiły, że zdecydowaliśmy się rozszerzyć oferowany w ramach grupówki zakres poważnych zachorowań. Ubezpieczenie zawiera jedną z najszerszych list nowotworów, w tym nowotwory złośliwe także, we wczesnym stadium zaawansowania, przedinwazyjne oraz łagodne. Oferta została dostosowana do specyfiki tego rodzaju ubezpieczeń gwarantując jeden zakres chorób nowotworowych dla mężczyzn i kobiet oraz wypłatę 100% sumy ubezpieczenia na walkę z chorobą po niepomyślnej diagnozie – mówi Przemysław Pakulski, kierownik ds. produktów w ING Życie.

 

Właściwy wybór

Wybierając ubezpieczenie, które zapewnia wsparcie w momencie zachorowania na raka warto zwrócić uwagę na dodatkową pomoc, np. assistance medyczny.  W jego skład może wchodzić m.in. domowa wizyta lekarska, transport medyczny, organizacja procesu rehabilitacji, pomocy domowej i opieki na dziećmi oraz wsparcie psychologa. Należy także sprawdzić w jaki sposób wypłacanie są świadczenia pieniężne. Ważne, aby chory otrzymał je już na etapie diagnozy, tak aby mógł przeznaczyć je na dodatkowe badania lub prywatną opiekę medyczną. Nowością na rynku w dodatkowych świadczeniach przy polisach ubezpieczeniowych, zarówno grupowych jak i indywidualnych, jest wprowadzenie przez ING Życie pakietu profilaktycznego z dostępem do platformy dietetycznej oraz wsparciem dietetyka.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ING Życie
http://www.ingzycie.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »