Technologie » AGD - RTV

Zalety i wady wyciskarek do soków

Zalety i wady wyciskarek do soków
Zobacz więcej zdjęć »
W domu znajdujemy miejsce na coraz większą liczbę sprzętów kuchennych, dzięki którym możemy gotować zdrowo i smacznie. Chętnie wybieramy wyciskarki do soków, dzięki którym można dostarczyć do organizmu szereg wartości odżywczych. Witamin, enzymów, minerałów i innych składników. Ale to nie wszystko.

 W postaci soków substancje odżywcze trafiają do organizmu znacznie szybciej niż spożywając produkty w stałej ich postaci. Poza tym można w ten sposób korzystać z walorów owoców lub warzyw, które same w sobie nie są zbyt smaczne bądź po prostu nie odpowiadają naszym gustom. Rodzice mają szansę podać dziecku szklankę kolorowego napoju, który działa na zmysł wzroku i chętnie zostaje wypity, podczas gdy marchewka na talerzu dla malucha nie jest aż tak zachęcającą.

Reklama: http://greendream.sklep.pl/ 

Mamy również pewność, że w szklance soku nie ma konserwantów, barwników, sztucznych substancji słodzących i dodatków, które nie działają korzystnie na układ pokarmowy i poszczególne organy. Szklanka soku może działać rewitalizująco, oczyszczająco, wspomagając odchudzanie, dodając energii i uzupełniając niedobory witamin. Pośród zalecanych pięciu porcji na każdy dzień, łączących w sobie warzywa i owoce, jedną z nich z powodzeniem może zastąpić szklanka soku przyrządzonego w domu. Zalet mamy zatem ogrom. A co z wadami? Największą wydaje się być cena. Najbardziej zaawansowane i najlepsze wyciskarki to spory wydatek. Ten jednak trzeba potraktować jak inwestycję w przyszłość, zdrowie swoje i naszych najbliższych. Poza tym nie musimy wybierać najdroższej i najmocniejszej wyciskarki.

Do soków z miękkich warzyw i owoców, wystarczy mała wyciskarka, o niewielkiej pojemności, z mocą 100-150 W. Może to być również urządzenie ręczne, bez dodatkowych końcówek, które służą do mielenia innych produktów. Na własny użytek sprawdzi się niewielkie, lekkie urządzenie, które będzie można nawet zabrać ze sobą w podróż. Wymienne wałki ślimakowe pozwalają na dłuższy czas użytkowania, ale jeśli soków nie robimy każdego dnia, tylko od czasu do czasu, nie ma potrzeby wyboru zaawansowanego urządzenia, do którego będzie trzeba coś dokupować. Wybór na rynku jest na tyle duży, by najbardziej wymagający znaleźli urządzenie, jakie spełni ich oczekiwania. Również pod względem budżetu finansowego, jaki został przeznaczony na ten zakup. W sklepie sprawdzamy do jakich owoców i warzyw nadaje się dana wyciskarka, jaką oferuje moc oraz na ile jest trwałą. Na koniec pozostawiamy estetykę, która dla wielu jest ważna, ale nie może być czynnikiem decydującym. 

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nowoczesnastrona.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »