Motoryzacja » Samochody

Marka Volkswagen a bezpieczeństwo

Marka Volkswagen a bezpieczeństwo
Zobacz więcej zdjęć »
W ostatniej publikacji „Amerykańskiego Instytutu Bezpieczeństwa Drogowego” („Insurance Institute for Highway Safety”), czterem modelom Volkswagena jednocześnie przyznano najlepszą ocenę bezpieczeństwa.

Modele Golf, Jetta, Passat i Eos otrzymały najlepszą ocenę w swojej kategorii, wygrywając tym samym renomowane nagrody.

Dzięki tym nagrodom, a także dzięki prestiżowej nagrodzie za bezpieczeństwo przyznanej modelowi Volkswagen Tiguan w sierpniu, Volkswagen znalazł się wśród samochodów z najlepszą oceną bezpieczeństwa.

Golf, który w USA sprzedawany jest pod nazwą Rabbit, otrzymał pożądaną nagrodę w klasie kompakt. Jetta i Passat zwyciężyły w klasie samochodów średniej wielkości. Eos wygrał w kategorii „kabriolet średniej wielkości".
W celu zbadania norm bezpieczeństwa dla wszystkich rodzajów samochodów osobowych, IIHS przeprowadzał testy wypadkowe dla amerykańskiego towarzystwa ubezpieczeniowego od 1995. Dobre wyniki pięciu modeli Volkswagen są rezultatem testów wypadkowych - czołowego, bocznego i tylnego zderzenia, które każdy samochód przeszedł w USA.
Aby przetestować ich odporność na zderzenie, samochody zostały poddane czołowej kolizji przy prędkości 40mph (64km/h) oraz bocznej kolizji przy prędkości 31mph (50km/h) z ruchomym obiektem w kształcie przodu samochodu typu pickup lub SUV (samochód sportowo użytkowy). Przetestowano także zachowanie siedzeń podczas tylnego zderzenia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Volkswagen
http://www.volkswagen.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »