Motoryzacja » Samochody

Nowy Golf – pięć gwiazdek w teście EuroNCAP

Nowy Golf – pięć gwiazdek w teście EuroNCAP
Zobacz więcej zdjęć »
Niezależni specjaliści przetestowali nowego Volkswagena Golfa pod względem bezpieczeństwa. Zdobył on w teście EuroNCAP 36 z 37 możliwych punktów, co daje pięć gwiazdek i najlepszy wynik wśród bezpośredniej konkurencji. Potwierdza to bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Ponad 26 milionów sprzedanych Golfów to doskonały dowód, że jest to jeden z najpopularniejszych samochodów na świecie. Najwyższy poziom bezpieczeństwa i doskonała jakość od ponad 30 lat sprawiają, że ten, kto wybiera Golfa, może być pewien, że dokonał właściwego wyboru. Nowa, szósta generacja - udoskonalona w każdym calu - wyznacza standardy dla całej swojej klasy i jest najlepszym Golfem wszechczasów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguTeraz w najnowszych testach EuroNCAP Golf zajął najlepszą pozycję także w dziedzinie bezpieczeństwa: uzyskał 36 z 37 możliwych punktów w kategorii ochrony pasażerów i otrzymał pięć gwiazdek. Jeżeli chodzi o ochronę dzieci przyznano mu cztery gwiazdki oraz maksymalną możliwą ilość punktów w zakresie wartości biomechanicznych. Z trzema gwiazdkami przyznanymi za ochronę pieszych Golf w ocenie ADAC jest „jednym z najlepszych samochodów pod względem ochrony pieszych, jakie są dostępne na rynku."

Golf jest oferowany seryjnie z bardzo bogatym wyposażeniem poprawiającym bezpieczeństwo obejmującym między innymi udoskonalone pod względem bezpieczeństwa nadwozie, siedem poduszek powietrznych wraz z poduszką chroniącą kolana kierowcy oraz innowacyjny system zagłówków przy przednich fotelach. Jako wyposażenie dodatkowe oferowane są boczne poduszki powietrzne dla tylnych siedzeń. ESP ze wspomaganiem układu hamulcowego gwarantuje dodatkowe bezpieczeństwo podczas jazdy. Ponadto w Golfie szóstej generacji wprowadzono nową koncepcję czujników rozpoznających zderzenie. System ten, bazujący na analizie dźwięków materiałowych, został nagrodzony w maju 2008 roku bawarską nagrodą za innowacje.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Volkswagen
http://www.volkswagen.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »