Motoryzacja » Samochody

Polo, Golfy i Passaty w Polsce są tańsze niż w Niemczech

Polo, Golfy i Passaty w Polsce są tańsze niż w Niemczech
Zobacz więcej zdjęć »
Jak podaje producent, niektóre modele Volkswagena kosztują w Polsce tyle samo co za zachodnią granicą, a uwzględniając obowiązujące promocje wiele wersji Polo, Golfów i Passatów jest zdecydowanie tańszych niż w Niemczech.

Od 8 lipca obowiązują nowe promocje cenowe na wybrane modele Volkswagena. Polo jest tańsze w zależności od modelu i wersji wyposażenia o ok. 2000 zł, Golf od 2000 nawet do 4000 zł. Pod koniec lipca rozpoczęła się komunikacja marketingowa promocji w prasie i radiu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link Buildingu
W ubiegłym roku Volkswagen wprowadził do oferty specjalne pakiety wyposażenia. Po dokładnej analizie danych sprzedażowych, wybrano te elementy wyposażenia dodatkowego, które klienci niemal zawsze zamawiali kupując dany model samochodu. Np. w przypadku Golfa powstały 3 pakiety w cenach 990, 1690 oraz 3490 zł. W ich ramach zawarte jest wyposażenie samochodu o wartości 22 320 zł. Zawierają m.in. elektroniczną klimatyzację, radioodtwarzacz MP3, czujnik deszczu, aluminiowe obręcze, ESP i reflektory biksenonowe. Dodatkowo oferta została wzmocniona rabatem cenowym.

Dzięki tym zabiegom obalony został mit, według którego samochody Volkswagena w Polsce miały być zdecydowanie droższe niż w Niemczech. Na przykład Golf - zarówno z podstawowym wyposażeniem jak i ten bardzo bogato wyposażony jest w Polsce tańszy niż za zachodnią granicą. Samochód ten z silnikiem o pojemności 1.4 litra w wersji wyposażenia Trendline kosztuje w Niemczech 16 300 euro. W Polsce za ten sam samochód klient zapłaci 50 980 zł. Pomiędzy samochodami są nieznaczne różnice w wyposażeniu standardowym. W „polskim" aucie w cenie zawarty jest już pakiet 990 zł, który zawiera m.in. elektroniczną klimatyzację, radioodtwarzacz MP3, komputer pokładowy, czujniki zmierzchu oraz deszczu, skórzane wykończenie kierownicy oraz dźwigni zmiany biegów i hamulca ręcznego a także komfortowe fotele.

Podobnie sytuacja kształtuje się z Polo (1.4 80 KM, wersja Trendline), które w Niemczech kosztuje 13 450 euro. W Polsce za ten samochód należy zapłacić 41 680 zł. W cenie zawarte jest już wyposażenie dodatkowe w ramach pakietu 390 zł, m.in.: radioodtwarzacz CD, elektrycznie sterowane szyby przednie oraz elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka. Najtańsze Polo w Polsce w wersji Welcome (niedostępne w Niemczech) kosztuje 32 540 zł.

Również Passaty są w Polsce tańsze. Na przykład Passat w wersji Trendline z silnikiem 1.6 kosztuje u naszych zachodnich sąsiadów 23 075 euro, a w Polsce 72 090 zł (cena zawiera rabat). Aby wyrównać standardy należy niemiecką wersję doposażyć o automatyczną klimatyzację Climatronic, radio RCD 310 oraz gaśnicę. Wtedy cena tego auta wzrośnie o 1170 euro i wyniesie 24 245 euro. Różnica osiągnie wówczas ponad 10% wartości samochodu na korzyść polskiego egzemplarza. Po uwzględnieniu niżej wyszczególnionych pakietów będzie ona jeszcze większa.

Passat CC, wprowadzony na polski rynek 1 lipca kosztuje w naszych salonach 108 690 zł. W Niemczech cena tego samego modelu to 30 300 euro. Samochody różnią się wyposażeniem standardowym, które w Polsce jest bogatsze o radioodtwarzacz CD i MP3 oraz dwustrefową automatyczną klimatyzację. Biorąc ten fakt pod uwagę, cena debiutującego w Polsce samochodu, nie objętego żadną promocją, jest porównywalna z niemiecką.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Volkswagen
http://www.volkswagen.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »