Zdrowie » Uroda

Czy naturalne tabletki ziołowe pomagają na łysienie?

Czy naturalne tabletki ziołowe pomagają na łysienie?
Zobacz więcej zdjęć »
Ziołom nie można odmówić skuteczności działania. Potwierdza to współczesna nauka. Farmacja i kosmetyka bardzo często wykorzystują wyciągi z ziół, komponując na ich bazie leki i środki do codziennej pielęgnacji oraz kosmetyki do zadań specjalnych.

Zioła działają łagodnie, acz niezwykle skutecznie, ale ich skuteczność w ogromnej mierze uzależniona jest od stopnia zaawansowania i stopnia skomplikowania problemów zdrowotnych jakich chcemy się pozbyć przy pomocy tych roślin. Jeśli chodzi o łysienie, zioła na łysienie bywają pomocne w różnym stopniu. Wszystko zależy od tego, jakie czynniki przyczyniły się od nadmiernego wypadania włosów, oraz jak objawiają się problemy z włosami. Włosy mogą wypaść nawet od razu (w wyniku stresu lub gorączki), a wtedy zioła na niewiele się zdadzą, choć oczywiście mogą być pomocne w odbudowie zdrowej i lśniącej czupryny - de facto w takich sytuacjach praktycznie żadne środki na łysienie nas nie obronią, ale przypadki te należą po pierwsze - do nielicznych, po drugie - włosy w takich sytuacjach samoistnie odrastają.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Zioła na łysienie nie tylko powstrzymują wypadanie włosów, mają też właściwości kondycjonujące i regenerujące, a niektóre z nich działają też silnie ochronnie na skórę głowy, zapobiegając niektórym infekcjom bądź chorobom uwarunkowanym czynnikami innymi niż wszechobecne drobnoustroje.

Zioła na łysienie a profesjonalne preparaty

W zasadzie każdy profesjonalny środek na łysienie tj. każda zawarta w nim substancja ma swój ziołowy odpowiednik, zresztą i profesjonalne preparaty kosmetyczne przeznaczone do leczenia łysienia bardzo często bazują właśnie na wyciągach z ziół. Zioła na łysienie działają raczej łagodnie, a w niektórych przypadkach takie działanie może okazać się mało satysfakcjonujące toteż stosowanie środków na łysienie opartych na zaawansowanych kosmetycznych formułach i nowoczesnych technologiach umożliwiających przenikanie substancji aktywnych głęboko w skórę głowy aż do mieszków włosowych i sąsiadujących z nimi tkanek ma poważne uzasadnienie. Zastosowanie ziół jest uzasadnione wtedy, gdy nasza czupryna nie odniosła jeszcze poważnych szkód, a stosując je musimy uzbroić się w ogrom cierpliwości - profesjonalne kuracje działają zazwyczaj szybciej i skuteczniej.

Wracając do ziół: jakie zioła na łysienie działają najlepiej?

Saw palmetto zamiast tabletek na łysienie z finasterydem

Typem łysienia, który występuje najczęściej, jest łysienie męskie uwarunkowane androgenami, a właściwie jednym z nich. Jest nią pochodna testosteronu o nazwie DHT. Pochodna ta obciążając mieszki włosowe, przyczynia się do ich miniaturyzacji. Z drugiej strony związek ten bywa też często odpowiedzialny za przerost gruczołu krokowego. W leczeniu choroby prostaty wykorzystywany jest lek będący silnym i bardzo skutecznym blokerem DHT. Lekiem tym jest finasteryd, którego działanie uboczne polega na... ochronie czupryny przed miniaturyzacją mieszków włosowych i odbudowie już utraconych włosów. Współcześnie finasteryd uważany jest za jeden z najskuteczniejszych leków na łysienie, ale to syntetyk i nie wszyscy panowie decydują się na to, by z niego skorzystać. Roślinną alternatywą dla finasterydu jest Saw palmetto. Wyciąg z palmy sabałowej (to polska nazwa tej rośliny) działa identycznie. Blokuje DHT, przez co mieszki włosowe zyskują taką samą ochronę jak w przypadku finasterydu. Saw palmetto, przy regularnym stosowaniu, może też doprowadzić do odbudowy czupryny. Panowie cierpiący na łysienie męskie zdecydowanie powinni wypróbować to właśnie zioło lub środki na łysienie zawierające Saw palmetto w składzie (np. Procerin). Pomocniczo można oczywiście wypróbować i inne zioła, a spośród nich szczególnie warte uwagi są rozmaryn, skrzyp polny i pokrzywa.

Inne zioła

Skrzyp polny dostarcza włosów cennych silikonów, wzmacnia i kondycjonuje cebulki włosowe, dodatkowo działa ściągająco na skórę poprawiając jej kondycję. Pokrzywa, którą zawierają niektóre naturalne tabletki na łysienie (np. Profolan), wykazuje bardzo podobne działanie, a poza tym doskonale przeciwdziała łupieżowi, podobnie jak rozmaryn, który można stosować zarówno w postaci naparów, jak i pod postacią olejku, który bardzo łatwo można wmasować w skórę głowy.

Godną polecenia roślinką jest też czarna rzepa działająca przeciwłojotokowo, przeciwłupieżowo i stymulująco na porost włosów. To jedno z cenniejszych źródeł aminokwasów siarkowych, które kondycjonują skórę, ale są też (a może przede wszystkim) jednym z podstawowych budulców włosów. Zioła na łysienie, jak zapewne łatwo się domyślić, często są bazą specjalistycznych produktów, to że wykorzystuje je kosmetyka, nie zmienia ich leczniczych właściwości - w środkach na łysienie wyciągi z ziół mogą osiągać większą skuteczność, a to z uwagi na fakt, iż w kompozycji z innymi składnikami osiąga się efekt synergii tj. wzmocnienie działania wszystkich składników.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Opiniomat
http://opiniomat.co.pl

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Maciej 2015-11-25 22:55:07

    Niektóre tabletki pomagają niektóre nie, różnie to z tym jest niestety. Ja pokonałem łysienie metodą Sebola w której też między innymi stosuje się tabletki, ale wcześniej stosowałem ich kilka różnych marek i nie pomagały tak dobrze.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »