Dom » Budownictwo

Dlaczego projektowanie nawierzchni warto zlecić specjalistom?

Dlaczego projektowanie nawierzchni warto zlecić specjalistom?
Zobacz więcej zdjęć »
Zagospodarowanie przydomowej przestrzeni nie powinno być dziełem przypadku. Przed przystąpieniem do budowy podjazdu, tarasu czy ogrodowych ścieżek powinniśmy zaplanować ich układ oraz wygląd, a to tylko z pozoru jest zadaniem mało skomplikowanym.

Marta Pryczkowska, liderka Działu Projektowego firmy Libet wyjaśnia, dlaczego wykonanie kompleksowego projektu nawierzchni najlepiej powierzyć profesjonalistom. 

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Piękno w parze z komfortem użytkowania

Do głównych składowych dobrze zorganizowanej posesji niewątpliwie należą piękne i funkcjonalne nawierzchnie utwardzone. Ponieważ ich budowa wiąże się z określonymi kosztami i zazwyczaj jest inwestycją na długie lata, wszelkie niedopatrzenia, nie tylko wykonawcze, ale i koncepcyjne, mogą mieć bardzo dotkliwe skutki. „Dobry projekt nawierzchni powinien pogodzić funkcjonalność z estetyką”, podkreśla Marta Pryczkowska, liderka Działu Projektowego firmy Libet. „Istotny jest zwłaszcza przebieg ciągów komunikacyjnych – ich kształt, wymiary oraz materiały, z których zostaną wykonane, a także detale wykończeniowe. Pamiętajmy, że ogrody mogą być utrzymane w różnych stylach, z których każdy rządzi się własnymi regułami. Doświadczony projektant wykaże się nie tylko znajomością trendów, ale będzie też potrafił dostosować plan do konkretnej lokalizacji oraz potrzeb i upodobań przyszłych użytkowników”, dodaje ekspert Libet.  

Nawierzchnia na solidnej podstawie

Rola projektu nawierzchni nie ogranicza się więc do wyboru kolorów oraz kształtów stosowanych produktów i stworzenia z nich pożądanej kompozycji – choć niewątpliwie jest to bardzo istotne. Profesjonalny plan obrazuje, jak będzie wyglądała aranżacja, uwzględniając jednocześnie najważniejsze szczegóły techniczne, które są podstawą prawidłowej realizacji. „Jeszcze przed zakupem upatrzonego asortymentu należy wiedzieć, w jakich warunkach i w jaki sposób będzie on później eksploatowany. Rodzaj oraz częstotliwość obciążeń, szerokość podjazdów lub ścieżek, wielkość tarasu, wykorzystanie dodatkowych elementów dekoracyjnych, specyfika gruntu – to wszystko wpływa na sposoby przygotowania podłoża, a także dobór i układanie kostek”, wskazuje Marta Pryczkowska z Libet. „Dysponując kompleksową wiedzą o preferencjach inwestorów i możliwościach zagospodarowania terenu, możemy skutecznie wprowadzać w życie rozmaite koncepcje, również te bardzo odważne”. Otoczenie domu to bowiem także wszelkie elementy, związane ze sferą relaksu czy szeroko pojętą sztuką użytkową: mała architektura, betonowe meble ogrodowe, kwietniki, rabaty itp.

Fachowy projekt jest podstawą osiągnięcia oczekiwanego efektu końcowego, uniknięcia błędów i zoptymalizowania kosztów. Projektant wskaże inwestorom różne możliwości, a jednocześnie nie pozwoli, by zagubili się w gąszczu wzorów i kolorów.  

 

Więcej informacji na temat produktów firmy Libet znaleźć można na stronach www.libet.pl oraz www.ceramic.libet.pl

 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Greg 2017-04-26 08:01:09

    Pomagają wyrazić praktycznie to co nam się podoba, potrafią też uszanować nasze przyzwyczajenia
    http://kostkabrukowa.buszrem.pl/projects/planujemy-ogrod/
    http://kostkabrukowa.buszrem.pl/projects/dobor-kostki/


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »