Firma » Finanse

Dlaczego warto inwestować w siebie - rozwijać swoje pasje, hobby

Inwestycja w siebie to najlepsza i najtrwalsza inwestycja na jaką można się zdecydować. Inwestowanie w siebie, to zwiększanie naszego potencjału - naszych zainteresowań, umiejętności i wiedzy. Zapraszamy do lektury!

Autoanaliza
Zdobywając nową wiedzę, umiejętności i kompetencję, podnosimy swoją pozycję na rynku pracy, samoocenę i poczucie wartości. Jest to kapitał, który nigdy nie ulegnie dewaloryzacji. Warto zacząć od zastanowienia się nad swoimi mocnymi i słabymi stronami, w czym jesteśmy dobrzy, co chcielibyśmy udoskonalić, a o czym nie mamy pojęcia a chcielibyśmy mieć.

Inwestycja w siebie, jak każda inna, powinna być przemyślana i poparta argumentami.
Warto na bieżąco szukać informacji, kursów lub aktywności, o jakich wydaje się nam, że chcielibyśmy się podjąć. Warto pamiętać, aby nie zamykać się na nieznane - być może podejmując się całkiem nieznanego nam działania, odnajdziemy życiowe powołanie i i zaczniemy realizować się zawodowo na poziomie o jakim się nam nigdy nie śniło. Nigdy nie wiadomo, gdzie tkwi nasz talent i jakie posiadamy uzdolnienia.


Inwestycja w umiejętności

Doskonalenie swoich kompetencji to szkolenia, kursy (np. językowe), studia podyplomowe oraz treningi umiejętności. Możemy korzystać z e-kursów lub narzucić sobie zdyscyplinowany plan i uczyć się samodzielnie w domu. Przede wszystkim chodzi tu o realne poszerzenie swojej wiedzy i umiejętności oraz wzbogacenie się o nowe doświadczenie życiowe.
W wykorzystaniu potencjału może nas także wspierać coach. Coaching to bardzo popularna forma rozwoju osobistego. Pamiętajmy jednak, że coach nie poda nam gotowych rozwiązań - wskaże nam kierunek, w którym powinniśmy podążać oraz pomoże samodzielnie dojść do wniosków.
Zainteresowania
Niezwykle istotne dla naszego szczęścia i wewnętrznej równowagi jest rozwijanie i pogłębianie naszych zainteresowań i pasji oraz poszukiwanie nowych form aktywności. Nie zwracajmy uwagi na modę - skoncentrujmy się na tym, co nas interesuje. Skateboarding, robienie na drutach, kurs lotniarski czy lepienie w glinie - ważne, byśmy posłuchali wewnętrznego głosu, który powie co tak naprawdę chcemy robić.

Dzięki temu zachowamy równowagę między życiem zawodowym, a prywatnym, między nauką i pracą, a relaksem i ładowaniem wewnętrznych baterii. Jest to bezcenne przyjemne z pożytecznym, podczas którego doskonalimy się jednocześnie czerpiąc z tego radość i energię.


Musimy szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie ile mamy wolnego czasu, na ile jesteśmy w stanie zaangażować się w nowe czynności oraz jakim budżetem dysponujemy. Jeśli nie chcemy go nadwyrężać lub nie możemy się doczekać kolejnej wypłaty w obawie, że opuści nas odwaga, a wymarzone zajęcia przejdą koło nosa, warto zastanowić się nad wzięciem pożyczki online w 15 minut.Inwestujmy w siebie rozważnie i świadomie. Ustalone cele realizujmy krok po kroku i czerpmy radość z życia, bo przecież po to właśnie chcemy się rozwijać - aby cieszyć się życiem tu i teraz.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaS

Komentarze (1)

  • avatar
    ~oewsb 2017-04-26 18:05:45

    Witam! Powszechnie wiadomo, że najlepsza inwestycją jest inwestycja w siebie. Dlatego też zachęcam osoby, które mają zamiar podjąć studia podyplomowe do zapoznania się z pełną ofertą oddziałów Wyższej Szkoły Bankowej. Dostępne kierunki, warunki rekrutacji oraz wszelkie szczegóły znaleźć można na stronie http://www.wsb.pl/kandydaci/studia-podyplomowe Warto zapisać się na studia w terminie do 29 kwietnia. Do tego czasu można zyskać aż 1000 zł dzięki promocji: 600 zł zniżki w czesnym oraz 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

    Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki
    Online Ekspert WSB


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
Piękno sportów tradycyjnych
Za 8 dni:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »