Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Fale radiowe w ginekologii. ThermiVa w białostockiej klinice

Fale radiowe w ginekologii. ThermiVa w białostockiej klinice
Zobacz więcej zdjęć »
Jak wyleczyć nietrzymanie moczu oraz zmiany menopauzalne i poporodowe bez użycia skalpela lub lasera? Skutecznym sposobem na te problemy jest ThermiVa, nowatorski zabieg, który można już wykonać na Podlasiu.

- W przeciwieństwie do dotychczasowych metod, nowa technologia nie jest obarczona ryzykiem powikłań, jest nieinwazyjna, bezbolesna, a pacjentki poddane terapii tą metodą nie wymagają rekonwalescencji – mówi dr n.med. Wojciech Karwowski, specjalista ginekologii i położnictwa w klinice Estimed. - Zabieg laserowy wykorzystuje światło o różnej długości fal do wywołania kontrolowanego uszkodzenia śluzówki i pobudzenia przez to włóknienia. Przy ThermiVa mamy do czynienia z falą radiową, zatem unikamy bezpośredniego, inwazyjnego działania na śluzówkę.

Co istotne, w zabiegu laserowym nie ma żadnej kontroli nad temperaturą tkanki, natomiast ThermiVa wykonuje się z równoczesnym pomiarem temperatury ścian pochwy, która nie może przekroczyć 47 st. C. Nie ma więc możliwości poparzenia pacjentki.

Dla kobiet w każdym wieku

Za pomocą beziniekcyjnej technologii radiofrekwencji można leczyć m.in. wszelkie objawy menopauzalne, które powodują fizyczne i funkcjonalne zmiany w śluzówce pochwy - takie jak suchość pochwy, dyspareunia, czyli bolesność i dyskomfort przy współżyciu, atrofia śluzówki pochwy i związane z tym zapalenie zanikowe pochwy czy krwawienia kontaktowe. Zabieg jest też bardzo skuteczny w terapii nietrzymania moczu, które nasila się głównie w okresie okołomenopauzalnym w związku ze zmianami w budowie ścian pochwy i okolic cewki moczowej.

- Trzeba jednak pamiętać, że żaden tego typu zabieg nie jest stuprocentowo skuteczny. Ważna jest kompleksowa terapia, a więc połączona z długoterminowymi ćwiczeniami mięśni Kegla, a także podjęcie leczenia w możliwie najwcześniejszej fazie schorzenia, przy pojawieniu się pierwszych objawów nietrzymania moczu – podkreśla ginekolog.

Z zalet zabiegu mogą skorzystać także młodsze kobiety po porodach, które cierpią na podobne problemy.

- Stosując ThermiVa jesteśmy w stanie w znacznym stopniu przywrócić przedporodową anatomię i fizjologię pochwy. Nie ma więc ograniczeń wiekowych do stosowania tego zabiegu, dotyczy on wszystkich kobiet, których dotykają w/w problemy – dodaje dr Karwowski.

Zabieg ma zastosowanie także w ginekologii estetycznej – regeneruje

kobiece narządy intymne, poprawiając zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne niedoskonałości. Ponieważ polega on na kontrolowanym podgrzewaniu leczonych tkanek, powoduje zwiększenie ukrwienia i obkurczanie włókien kolagenowych, a co za tym idzie - zwiększenie napięcia, ujędrnienie i odmłodzenie okolic intymnych.

Efekty leczenia są widoczne tuż po zabiegu i według dotychczasowych badań, utrzymują się po roku; nie zauważono też zmniejszenia się jego skuteczności w miarę upływu czasu. 

Urządzenie do wykonywania zabiegu, które trafiło do kliniki Estimed ma certyfikat Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) i certyfikat UE. Zostało oficjalnie dopuszczone, jako jeden ze sposobów leczenia w USA i w Unii Europejskiej. 

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Masz-Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »