Dom » Wnętrza

Festiwal światła w Twoim mieszkaniu

Festiwal światła w Twoim mieszkaniu
Zobacz więcej zdjęć »
Festiwale światła, coraz częściej organizowane w przestrzeni miejskiej – w parkach, ogrodach oraz na fasadach budynków – są wyjątkowym przeżyciem. Pokazy łączone zwykle z muzyką pobudzają wyobraźnię i... inspirują.

Festiwale światła, coraz częściej organizowane w przestrzeni miejskiej –  w parkach, ogrodach oraz na fasadach budynków – są wyjątkowym przeżyciem. Pokazy łączone zwykle z muzyką pobudzają wyobraźnię i... inspirują. Oczywiście trudno o zorganizowanie takiego spektaklu w domu, ale może on nas sprowokować do innego spojrzenia na oświetlenie wnętrza i do stworzenia artystycznej instalacji – a może też do wykonania własnoręcznie lampy lub kilku lamp? Wskazówki, jak to zrobić, znajdziesz w najnowszym magazynie „Cztery Kąty”.

O świetlnej instalacji warto pomyśleć już teraz, gdy wieczory stają się coraz krótsze i coraz więcej czasu w domu spędzamy przy sztucznym świetle. Wyobraź sobie, jaką przyjemnością będzie codzienny relaks, gdy zapewnisz sobie wyjątkowe oświetlenie, a do tego nastrojową muzykę i kubek ulubionej herbaty...

Swój pierwszy festiwal światła widziałam w Lyonie we Francji. Spektakularne świetlne instalacje, iluminacje, laserowe zabawy zrobiły na mnie ogromne wrażenie – opowiada Ilona Szajkowska, redaktor naczelna „Czterech Kątów”. – Stałam się łowczynią światła i bywalczynią pokazów. I uznałam, że artystyczne instalacje możemy też stworzyć we własnym domu i tym samym poprawić sobie humor podczas nadchodzących długich wieczorów – dodaje.

Stworzenie własnej aranżacji świetlnej wymaga wykorzystania, na przykład, lamp wiszących, które można zestawiać na różne sposoby: dobierać lampy o różnych kształtach, ale w tych samych kolorach (bądź na odwrót), wybierać klosze i abażury o odmiennych fakturach, tworzyć kompozycje z pozornie niepasujących do siebie modeli. Możliwości jest naprawdę bez liku. 

W najnowszym, październikowym numerze „Czterech Kątów” znajdziesz mnóstwo inspiracji oraz gotowych przykładów, które pozwolą urządzić „festiwal światła" w twoim mieszkaniu. Są też instrukcje, jak krok po kroku wykonać oryginalne lampy z żarówek i kabla – ostatnio bardzo modne. 

Nowe wydanie „Czterech Kątów” jest dostępne w sprzedaży od czwartku, 7 września. 

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

j.melon@neuron.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
Piękno sportów tradycyjnych
Za 8 dni:
KONFERENCJA ANTYDOPINGOWA WARSZAWA
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »