Motoryzacja » Samochody

Gadżety samochodowe przydatne zimą

Gadżety samochodowe przydatne zimą
Zobacz więcej zdjęć »
W okresie zimowym nieco inaczej użytkuje się samochód. Pojawiające się mrozy, duże opady śniegu utrudniają codzienne wyjazdy do pracy i zajmują nam więcej czasu. Aby dobrze przygotować się i uprzyjemnić jazdę samochodem, warto zaopatrzyć się w niezbędne gadżety samochodowe.

Maty na szybę samochodu

 

Mata na szybę pokryta jest folia aluminiową, która skutecznie odbija promienie słoneczne. Znajduje zatem zastosowanie w okresie letnim, chroniąc kabinę samochodu przed nadmiernym przegrzewaniem się. Jednak coraz więcej kierowców wykorzystuje maty w okresie zimowym kładąc je po zewnętrznej stronie na szybie. Przy silnych opadach śniegu wystarczy przed jazdą zdjąć matę, co oszczędzi czas na odśnieżanie szyby.

Skrobaczki do szyb

Skrobaczka z rękawicą

 

 

Skrobaczki z wbudowaną rękawicą są szczególnie przydatne w mroźne dni, kiedy zdrapanie lodu z szyby potrwa nieco dłużej. W celu zapobiegania zmarznięcia dłoni wystarczy użyć tego typu skrobaczki co znacznie podniesie komfort przywrócenia szyby do pełnej sprawności i zdatności do jazdy.

 

Skrobaczka ze zmiotką

 

Są to szczególnie wygodne skrobaczki, które pełnią dwie funkcje. Połączenie zmiotki i drapaka do lodu pozwoli wykonywać skrobanie lodu oraz zmiatania śniegu z całego samochodu. Jest dłuższa od typowej skrobaczki, dlatego doceni ją szczególnie osobom z mniejszym zasięgiem ramion.

 

Latarki ledowe

 

Zima jest okresem, w którym dni są znacznie krótsze i zmuszeni jesteśmy do częstszego jeżdżenia samochodem kiedy jest ciemno. Aby mieć pewność, że ciemność nigdy nam nie przeszkodzi trzeba zaopatrzyć swój samochód w poręczną latarkę ledową. Kiedy będzie trzeba szukać czegokolwiek w różnych zakamarkach samochodu, mała latarka poradzi sobie z zadaniem doskonale. Przyda się także przy awaryjnej wymianie koła na nieoświetlonej drodze lub podczas sprawdzania mapy. Jest obowiązkowym wyposażeniem samochodu, zwłaszcza zimą.

 

Światło awaryjne do samochodu

 

Jest to niewielki przedmiot, który powinien być używany jak najrzadziej. W wyjątkowych sytuacjach awaryjnych, kiedy nie jesteśmy w stanie włączyć zapłony samochodu, nie będzie możliwe uruchomienie świateł awaryjnych, co stwarza potencjalne zagrożenia na drodze w ciemności. Sytuację może uratować światło awaryjne na magnesach, które możemy przyłożyć do dowolnego miejsca karoserii samochodu, aby zasygnalizować postój samochodu. Przedmiot jest niedużych rozmiarów i zmieści się do każdej skrytki w samochodzie.

 

Kilka prostych gadżetów samochodowych może okazać się niezwykle przydatnych w zimowe, krótkie i ciemne dni. Dobre wyposażenie i zabezpieczenie na wypadek różnych sytuacji na pewno wpłynie na komfort codziennych podróży samochodem i znacznie podniesie bezpieczeństwo.  

 

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Gifts24
http://www.gifts24.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »