Technologie » AGD - RTV

Instalacja telewizji przemysłowej z kamerami IP

Instalacja telewizji przemysłowej z kamerami IP
Zobacz więcej zdjęć »
Jedną ze zdobyczy współczesnej technologii są systemy monitoringu. Telewizja przemysłowa umożliwia całodobowe czuwanie nad bezpieczeństwem osób i mienia. W wielu przypadkach działa całkowicie bezobsługowo, w pozostałych – obraz jest na bieżąco analizowany przez np. ochroniarza.

Do niedawna monitoring opierał się wyłącznie na kamerach analogowych. Jednak od jakiegoś czasu są one zastępowane przez nowoczesne kamery cyfrowe. Różnice między ich możliwościami są ogromne.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


Najważniejszą zaletą przemawiającą za wyborem monitoringu IP jest wysoka jakość rejestrowanego obrazu. W przypadku kamer analogowych osiągnięto już szczyt możliwości technicznych i niemożliwe jest otrzymanie obrazu o rozdzielczości większej niż 720x576 pikseli, czyli 0,4 Mpix. Natomiast rozdzielczość kamer cyfrowych jest niemal nieograniczona, choć ze względów cenowych najczęściej wybiera się te o parametrach Full HD, czyli 1920x1080 - 2 Mpix. Różnica jest zatem nieporównywalna. Dzięki tak dużej rozdzielczości za pomocą jednej kamery można nadzorować znacznie większy obszar, a do tego rejestrować szczegóły takie jak np. twarz czy numer rejestracyjny samochodu. Obraz można przesyłać na dowolną odległość bez ryzyka degradacji danych.

System monitoringu IP jest także znacznie bardziej funkcjonalny. Przede wszystkim jest nieograniczony, czyli można do niego podłączyć dowolną liczbę kamer (a także innych urządzeń) i każdą konfigurować w odmienny sposób. Telewizja przemysłowa z kamerami IP może być zainstalowana na podbudowie już istniejącej infrastruktury LAN/WAN/WLAN, natomiast system analogowy trzeba projektować i montować od podstaw. Kamery mogą jednocześnie przesyłać kilka strumieni o zróżnicowanych parametrach. Całym systemem można zarządzać z dowolnego miejsca na świecie - wystarczy dostęp do internetu i komputer lub urządzenie mobilne. Pomocne w tym będzie oprogramowanie umożliwiające inteligentną analizę obrazu z poziomu kamery lub aplikacji.

Czy monitoring IP ma wady? Niestety nie jest ich pozbawiony. Najpoważniejsza to wysoka cena, zwykle co najmniej dwukrotnie wyższa niż system analogowy. Wiele w tym przypadku zależy od wyboru kamer - im wyższa rozdzielczość, tym są droższe. Ponadto monitoring analogowy jest stosunkowo łatwy w montażu i konfiguracji, natomiast system cyfrowy wymaga pewnej wiedzy na temat sieci strukturalnych. Dlatego założenie takiego monitoringu warto powierzyć firmom mającym doświadczenie oraz wiedzę praktyczną i teoretyczną w tym zakresie (np. tu: instalacja telewizji przemysłowej Kraków).



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nataliag

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »