Technologie » Internet

Interpol i Kaspersky Lab umacniają współpracę - nowa umowa dot. wymiany danych o cyberzagrożeniach

Kaspersky Lab podkreśla swoje zaangażowanie w globalną współpracę w ramach walki z cyberprzestępczością, podpisując z Interpolem umowę dot. dzielenia się informacjami na temat zagrożeń IT.

Z racji tego, że cyberprzestępcy działają z pominięciem granic geograficznych, Kaspersky Lab stoi na stanowisku, że walka z współczesnymi zagrożeniami wymaga globalnej współpracy. Eksperci z firmy regularnie współpracowali z Interpolem w ramach wymiany aktualnych odkryć dotyczących działań cyberprzestępców z oddziałami policji na całym świecie. Na przykład, Kaspersky Lab brał udział w przełomowej operacji prowadzonej przez Interpol, w ramach której zidentyfikowano niemal 9 000 serwerów cyberprzestępczych i setki zainfekowanych stron, łącznie z serwisami rządowymi w krajach należących do Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej.

Kaspersky Lab asystował także w globalnej operacji koordynowanej przez jednostkę Interpol Global Complex for Innovation (IGCI) w Singapurze, której celem było rozbicie botnetu Simda – sieci ponad 770 000 zainfekowanych komputerów na całym świecie.

Współpraca z Interpolem pozwoliła także jednemu z ekspertów z Kaspersky Lab udoskonalić bezpłatne i otwarte dla wszystkich badaczy narzędzie, które umożliwia szybszą i łatwiejszą (a nawet zdalną) analizę incydentów cyberbezpieczeństwa. Narzędzie to oszczędza czas badaczy, który musieliby spędzać w podróży do miejsca incydentu, ale także pozwala organom ścigania szybciej odkrywać ślady pozostawione przez atakujących.

Umacniając istniejące relacje między organizacjami, nowa umowa formalizuje proces wymiany danych i może pomóc Interpolowi w usprawnieniu prowadzenia dochodzeń w ramach ścigania cyberprzestępczości.

Współdzielenie wiedzy o zagrożeniach IT to kluczowy czynnik skutecznej walki z nieustannie ewoluującą cyberprzestępczością i jesteśmy dumni, że możemy umocnić naszą współpracę z Interpolem w tym zakresie – powiedział Anton Szingarjew, wicedyrektor, dział odpowiedzialny za sprawy publiczne, Kaspersky Lab. Nasi eksperci są liderami w zakresie badań nad cyberprzestępczością i w wielu przypadkach jesteśmy jedyną firmą z branży, która jest w stanie wykrywać określone infekcje. Poprzez dalsze umacnianie naszych relacji z Interpolem chcemy jeszcze skuteczniej pomagać organom ścigania na całym świecie.

Nowa umowa Interpolu z Kaspersky Lab to kolejny krok w naszych wspólnych wysiłkach dostarczania organom ścigania na całym świecie informacji niezbędnych do walki z cyberzagrożeniami – powiedział Noboru Nakatani, dyrektor zarządzający, Interpol Global Complex for Innovation (IGCI). Prace przy wcześniejszych incydentach pokazały nam, że współpraca z sektorem prywatnym jest niezbędna do efektywnej walki z globalną cyberprzestępczością.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowejPublikuj artykuły i zarabiaj z CentrumPR.
Dziennikarstwo obywatelskie


Piszesz artykuły? CentrumPR to serwis stworzony również dla dziennikarzy obywatelskich. Błyskawiczna publikacja, wysokie miejsca w Google to zalety których może nam pozazdrościć konkurencja.
Dziennikarstwo obywatelskie
porównanie serwisów


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »