Technologie » Komputery

Komputer nauczył się grać w Pac-Mana

Komputer nauczył się grać w Pac-Mana
Zobacz więcej zdjęć »
Program stworzony przez węgierskich naukowców nauczył się nie tylko grać, ale też wygrywać w klasyczną grę "Pac-Man". W przeprowadzonych testach średnie wyniki ludzi były gorsze od wyników programu.

Program stworzony przez Andrása Loerincza i Istvána Szita jest częścią programu badawczego mającego na celu odnalezienie słabych punktów sztucznej inteligencji. W tym wypadku chodzi o porównanie sztucznej i ludzkiej inteligencji podczas grania w gry wideo. Gra Pac-Man powstała w latach osiemdziesiątych XX wieku.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Polegała na poruszaniu się po labiryncie i jednoczesnym unikaniu "duchów", "zjadaniu" punktów oraz zbieraniu specjalnych bonusów, które pozwalały "zjadać" duchy. Węgierscy naukowcy wprowadzili do swojego programu kilka podstawowych scenariuszy zachowań - reakcji na różne sytuacje w grze. Program podczas działania losowo wybierał scenariusze i dopasowywał je do sytuacji, stopniowo tworząc zbiór zasad, które następnie testował podczas gry. "Gry wideo są wymagające dla naszej inteligencji, dlatego też wydają się idealne dla testów nad sztuczną inteligencją" - mówią naukowcy. Do tego jednak jeszcze daleka droga. Pomimo tego, że program był lepszym "graczem" od przeciętnych ludzi, nie był w stanie optymalizować stworzonych przez siebie zasad.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Student news
http://studentnews.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »