Firma » Biznes

MLP Group wynajmuje już pół miliona m2

MLP Group wynajmuje już pół miliona m2
Zobacz więcej zdjęć »
MLP Group opublikowało skonsolidowane wyniki finansowe za 3 kwartały 2017 rok. W tym okresie Grupa osiągnęła 72,2 mln zł przychodów oraz 36,6 mln zł zysku netto. To odpowiednio o 7,7% oraz 61,4% więcej niż rok wcześniej. Na koniec września br. deweloper miał zawarte umowy najmu na blisko 0,5 mln m2

MLP Group, deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych, w pierwszych trzech kwartałach 2017 roku uzyskał 72,2 mln zł przychodów. Oznacza to wzrost o 7,7% w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. W pierwszych dziewięciu miesiącach br. Grupa zanotowała 49,5 mln zł zysku na działalności operacyjnej, czyli o 18,3% więcej niż rok wcześniej. Z kolei na poziomie wyniku netto MLP Group osiągnęło 36,6 mln zł zysku, co oznacza poprawę aż o 61,4% względem tego samego okresu poprzedniego roku. Deweloper powierzchni magazynowych na koniec września 2017 r. posiadał kapitały własne (aktywa netto) o wartości 715,6 mln zł, czyli o 5,9% wyższe niż wartości wykazane na koniec minionego roku.

„Osiągnięte wyniki w pierwszych trzech kwartałach tego roku oceniamy jako bardzo dobre. Dynamicznie zwiększamy wynajmowaną powierzchnię na rynku polskim, rozwijając jednocześnie ekspansję na rynku niemieckim. W przygotowaniu mamy wiele nowych projektów na naszych kluczowych rynkach, czyli polskim i niemieckim, ale także wchodzimy z naszą ofertą magazynową do Rumunii. Gwarantuje to dalszy systematyczny wzrost skali działania i wartości Grupy” - podkreślił Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A.

W ciągu pierwszych trzech kwartałów br. wartość nieruchomości inwestycyjnych wzrosła o 17,4% do 1,14 mld zł (262,5 mln euro). Największy wpływ na osiągniętą poprawę miało przejęcie parku MLP Unna na rynku niemieckim, a także wydanie najemcom ponad 67 tys. m2 powierzchni oraz rozpoczęcie nowych inwestycji w parkach MLP Pruszków II oraz MLP Gliwice.

Na koniec września br. MLP Group wynajmowało 495,1 tys. m2, czyli o 48,4% więcej niż rok wcześniej, co oznacza jednocześnie ponad 33% wzrost wynajmowanej powierzchni od początku tego roku. Dynamiczny wzrost to efekt zawarcia w pierwszych trzech kwartałach br. umów najmu obejmujących łącznie 84,3 tys. m2 powierzchni oraz nabycia nieruchomości na rynku niemieckim liczącej 48,1 tys. m2 powierzchni. W tym okresie najemcy opuścili jednocześnie 8,5 tys. m2 wynajmowanej powierzchni. Poziom pustostanów na koniec września br. był na bardzo niskim poziomie zaledwie niecałych 2%.

Grupa prowadzi obecnie osiem operacyjnych parków logistycznych zlokalizowanych w Polsce: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Poznań, MLP Lublin, MLP Teresin, MLP Wrocław, MLP Czeladź oraz MLP Gliwice. Na podstawie umowy deweloperskiej Grupa jest odpowiedzialna także za komercjalizację parku logistycznego MLP Bieruń, który został sprzedany w 2015 roku. Ponadto, Grupa posiada działki i umowy rezerwacyjne na zakup nowych gruntów pod planowane parki logistyczne. Powoduje to, że w skład aktualnego i potencjalnego portfela zarządzanych nieruchomości przez MLP Group wchodzi łącznie szesnaście operacyjnych parków logistycznych zlokalizowanych w Europie.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowejPublikuj artykuły i zarabiaj z CentrumPR.
Dziennikarstwo obywatelskie


Piszesz artykuły? CentrumPR to serwis stworzony również dla dziennikarzy obywatelskich. Błyskawiczna publikacja, wysokie miejsca w Google to zalety których może nam pozazdrościć konkurencja.
Dziennikarstwo obywatelskie
porównanie serwisów


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »