Gospodarka » Maszyny
Mostostal - Energomontaż poprawia zyskowność
Wzrost cen wyrobów stalowych w pierwszym kwartale tego roku pozytywnie wpłynął na poziom realizowanych marż w handlu stalą, co przełożyło się na dobre wyniki finansowe Mostostalu-Energomontaż. Zysk brutto spółki po pierwszych trzech miesiącach 2008 r. zamknął się kwotą ponad 3,8 mln zł przy 60,7 mln zł przychodów. Dla porównania, w tym samym okresie 2007 r. zysk brutto wyniósł 2,5 mln zł, a sprzedaż 64,9 mln zł.
- Wyniki pierwszego kwartału 2008 r. są satysfakcjonujące. Cieszy mnie zwłaszcza ponad 50-proc. wzrost zysku brutto i ponad 60-proc. rentowności. Nasze tegoroczne prognozy - zysku brutto na poziomie 12,5 mln zł przy 300 mln zł przychodów są niezagrożone. - mówi Iwona Dybał, prezes zarządu Mostostalu-Energomontaż.
W jej ocenie, początek 2008 roku był bardzo dobrym okresem dla całej branży. Przyczynił się do tego wzrost cen wyrobów hutniczych przy zachowaniu stabilnego popytu oraz niesłabnąca koniunktura w branży budowlano - konstrukcyjnej.
Mostostal-Energomontaż planuje w tym roku wzmocnić część produkcyjną i montażową, uruchamiając kosztem 25 mln zł zakład produkcji konstrukcji stalowych w Gliwicach. Dodatkowe wydatki planuje również ponieść na rozbudowę infrastruktury handlowej w Krakowie i Zabrzu.
Aby zdobyć kapitał na rozwój, spółka nie wyklucza przeprowadzenia oferty publicznej - decyzje w tej sprawie mają zapaść w najbliższych miesiącach, po weryfikacji projektów inwestycyjnych i alternatywnych źródeł pozyskania kapitału na ich realizację.
Przed sesją do lasu! Studenci chcą „zielonych recept” na kryzys psychiczny
Duże przeszklenia, większe wyzwania. Nowoczesna architektura zmienia technologie szyb zespolonych?
Jak zmieniły się polskie wnętrza przez ostatnie dziesięciolecia? 30 lat projektowania wygody z PEKA
Mit termosu i oddychania ścian
Zyxel Networks wprowadza na rynek trzy modele AP. Pomogą MSP zdobyć rynek rozwiązań zewnętrznych
Komentarze (0)