Dom » Budownictwo

Mycie elewacji – co jest ważne przy czyszczeniu szklanej fasady?

Mycie elewacji – co jest ważne przy czyszczeniu szklanej fasady?
Zobacz więcej zdjęć »
Gładkie powierzchnie szklane w formie elewacji spotykane są często w dużych budynkach użyteczności publicznej, handlowych lub biurowych. Utrzymanie czystości tych fasad wiąże się z użyciem podnośników koszowych lub metod alpinistycznych, zwłaszcza na wyższych kondygnacjach.

Prawidłowe czyszczenie w regularnych odstępach czasu jest najskuteczniejszą metodą do zachowania nienagannego wyglądu.

 

Zalety hydrodynamicznego mycia elewacji, czyli usługa godna zainteresowania

 

Szukając hydrodynamicznego mycia elewacji, mycia wysokociśnieniowego, można spotkać również określenia „waterjetting”, „hydroblasting”, które są różnymi nazwami tej samej usługi. Stosowana metoda mycia pod ciśnieniem sprawdza się doskonale w przypadku obszernych lub trudno dostępnych powierzchni, pozwalając bez użycia szczotek, gąbek czy innych akcesoriów skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń z fasad budynków.

 

Najczęściej szklane elewacje zdobią biurowce oraz galerie handlowe, ale spotkać je można również na budynkach odnawianych, gdzie takie rozwiązanie wybierane jest ze względów estetycznych, a także pod kątem funkcjonalności. Mycie hydrodynamiczne tych powierzchni oznacza:

  bezpieczeństwo tafli szklanych – odpowiednie ciśnienie wody i prawidłowy dobór preparatów sprawiają, że szkło jest bezpieczne, nie ulega odkształceniom ani innym uszkodzeniom, zachowuje estetyczny wygląd,

  dokładność – profesjonalnie myta elewacja jest wolna od wszelkich zanieczyszczeń, począwszy od osiadającego kurzu poprzez zanieczyszczenia organiczne po zabrudzenia pozostawione przez przechodniów na szybach najniższych kondygnacji,

  redukcję smug – umycie elewacji i jej spłukanie ze środka czyszczącego to pierwsze etapy usługi, natomiast ważne jest również zebranie nadmiaru wody w taki sposób, aby na szybach nie pozostały smugi. Przy dużych powierzchniach byłyby one bardziej widoczne,

  ochronę środowiska – nowoczesne preparaty stosowane do mycia elewacji, poza wszechstronnym działaniem czyszczącym i pielęgnującym, nie wpływają w żaden sposób na środowisko, są neutralne także dla ludzkiego zdrowia.

 

Solidnie umyte szklane fasady wyglądają efektownie na dłużej, a profesjonalne metody sprawdzają się zarówno przy elewacjach mocowanych na ruszcie z profili aluminiowych, jak też mocowanych punktowo oraz w przypadku najczęściej spotykanych przeszkleń strukturalnych, w którym jedynym spoiwem łączącym szklane tafle z konstrukcją budynku jest klej silikonowy. Podczas fachowego wykonania usługi żadne z tych mocowań nie zostanie naruszone.

 

Odczuwalne korzyści związane z profesjonalnym myciem elewacji

 

Szklane elewacje są znacznie bardziej funkcjonalne, niż mogłoby się pierwotnie wydawać. Taka fasada to nie tylko ładny wygląd budynku – to również inne praktyczne korzyści. W samym myciu elewacji skutkiem jest estetyka i czystość, natomiast zaletą wysokiej jakości przeszkleń jest także ochrona przed oślepiającym działaniem promieni słonecznych, ochrona przed przegrzaniem pomieszczeń, zazwyczaj również przed ogniem, ponieważ szyby te mogą mieć właściwości ognioodporne do określonej temperatury.

 

Ważne są także proporcje czasu do ceny usługi. Samodzielne dokładne czyszczenie tafli szklanych byłoby znacznie bardziej czasochłonne, a na wysokościach dodatkowo ryzykowne bez odpowiednich zabezpieczeń. W przypadku firm, które takimi pracami zajmują się w ramach oferowanych usług można mieć pewność, że praca zostanie wykonana szybko i sprawnie w rozsądnej cenie, a pracownicy mają odpowiednie przeszkolenia i uprawnienia. Zwieńczeniem działań profesjonalistów będą rezultaty zgodne z oczekiwaniami.

 

Więcej niż mycie elewacji w jednej usłudze porządkowej

 

Czyszczenie hydrodynamiczne jest sposobem mycia elewacji, lecz jest odpowiednie również do mycia szyb wystawowych, wiat przystankowych, ekranów dźwiękochłonnych oraz innych płaszczyzn stworzonych ze szkła i tworzyw szkłopodobnych w wyglądzie lub strukturze. Odpowiednio zadbane, jeszcze lepiej spełniają swoją rolę.

 

Szklane elewacje podlegają okresom gwarancyjnym, natomiast nieobjęte gwarancją są zazwyczaj uszkodzenia spowodowane również nieprawidłowym przebiegiem prac porządkowych. Zbyt silne detergenty, zbyt inwazyjne metody czyszczenia to jedne z głównych przyczyn szkód. Wybierając profesjonalne mycie można uniknąć wszelkich efektów ubocznych i zapewnić budynkowi estetyczny wygląd.

 

Profesjonalne mycie elewacji

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

e-osuszacze

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »