Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Nadchodzi sezon wakacyjnych podróży

Kiedy nadchodzi zima, miłośnicy kempingu muszą zapomnieć o nim na kilka najbliższych miesięcy. Właśnie w tym momencie powinniśmy nie tylko zaprzestać szalonych podróży, ale, korzystając z okazji, przyjrzeć się temu, co zgromadziliśmy w ramach przygotowań w ciągu kilku ostatnich lat.

Doskonałą praktyką może być zajrzenie do porzuconych tymczasowo elementów ekwipunku i zrozumienie, w co powinniśmy się zaopatrzyć. Podczas zimowych wyprzedaży zdecydowanie warto poszukać w sklepach niezbędnych akcesoriów. Ci, którzy nie mieli jeszcze okazji podróżować w z namiotem, mogą z powodzeniem wziąć na warsztat gotową listę przedmiotów przydatnych podróżnikom.

Bez czego nie powinniśmy wyruszać pod namiot?

Najpierw zdecydowanie warto skontrolować jakość swojego sprzętu kolarskiego. Opony, łańcuch, światełka – to tylko podstawy. Inną sprawą powinno być przetestowanie namiotu i wszystkich elementów jego wyposażenia. Czy na pewno nie ma w nim wyrw lub uszkodzeń, które należałoby naprawić? Czy zestaw śledzi jest kompletny, podobnie jak niezbędne nam linki? Nie należy zapominać, że zarówno stan pojazdu, jak również bazy noclegowej, nie jest obojętny dla naszego bezpieczeństwa, toteż przegląd należałoby przeprowadzić już wraz z końcem lata – by w najbliższym czasie nic nie zdołało nas zaskoczyć. Jeżeli chcesz mieć na uwadze także resztę rzeczy, które powinieneś wziąć ze sobą na pole namiotowe, to na Twojej liście powinny znaleźć się także: odpowiedniej wielkości plecak turystyczny, bielizna termoaktywna, podręczna apteczka, nóż i wszelkie gadżety, bez których nie potrafisz obyć się na co dzień.  Jeśli podróżujesz samochodem kempingowym potrzebna Ci będzie np. lodówka do przyczepy kempingowej, czy dobry pokrowiec na kemping

Czas wyprzedaży - warto z niego skorzystać!
 
W momencie zakończenia sezonu większość sklepów z przyborami turystycznymi rozpoczyna korzystne wyprzedaże. To właściwy okres, by zainwestować w rzeczy, które zostaną przez nas użyte już w przyszłym roku. Właśnie dlatego powinniśmy znacznie wcześniej przejrzeć wszystko, czego będziemy jeszcze potrzebować, a w przypadku początkujących podróżników – skoncentrować się na tym, co może zapewnić im pełen komfort pod namiotem.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowejPublikuj artykuły i zarabiaj z CentrumPR.
Dziennikarstwo obywatelskie


Piszesz artykuły? CentrumPR to serwis stworzony również dla dziennikarzy obywatelskich. Błyskawiczna publikacja, wysokie miejsca w Google to zalety których może nam pozazdrościć konkurencja.
Dziennikarstwo obywatelskie
porównanie serwisów


Kalendarium

Dziś:
Warsztaty z Reksiem - godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków
Opowieści na dobranoc... - warsztaty dla dzieci. godz. 16:00, Empik Bonarka, Kraków
Warsztaty z Reksiem - godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11
Tappi i przyjaciele - Ekspedycja w Wielkie Nieznane – warsztaty z Marcinem Mortką
OPERACJA - KODOWANIE - SZYFROWANIE - warsztaty detektywistyczne
Warsztaty "Wiosenne ozdoby", Empik Posnania, 17.03, 13:00-15:00
Za 2 dni:
Spotkanie autorskie,Przemysław "Vegenerat" Ignaszewski, Poznań,Empik Plac Wolności,19.03,18:00
Za 3 dni:
AlienGuard Roadshow 2018: Bakotech zaprasza do Gdańska, Warszawy, Wrocławia i Krakowa
Za 10 dni:
Spotkanie autorskie,Kuba Wojtaszczyk, Poznań,Empik Plac Wolności,27.03,18:00
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »