Dom » Budownictwo

Nowy miernik drgań Fluke 805 wyznacza nowy standard analizy drgań

Nowy miernik drgań Fluke 805 wyznacza nowy standard analizy drgań
Zobacz więcej zdjęć »
Najlepsza w swojej klasie powtarzalność i dokładność umożliwiająca sprawdzanie ogólnego stanu silników i innych obrotowych podzespołów

Fluke Corporation wprowadza na rynek miernik drgań Fluke® 805, przenośny, wielofunkcyjny przyrząd do analizy wibracji, który pozwala uzyskać wymierne informacje na temat działania łożysk oraz ogólnego stanu silników i innych obrotowych podzespołów. Miernik Fluke 805 jest idealny dla działających w terenie zespołów mechaników, których zadaniem jest wyszukiwanie i usuwanie awarii, ponieważ potrzebują wiarygodnych danych i powtarzalnych pomiarów stanu obrotowych podzespołów, ponieważ podejmują oni wiążące decyzje o dopuszczeniu lub niedopuszczeniu do użytku obsługiwanych urządzeń.
Fluke 805 mierzy:
•         Ogólny poziom drgań – urządzenie 805 mierzy ogólny poziom drgań w zakresie od 10 do 1 000 Hz i obsługuje czterostopniową skalę istotności dla ogólnego poziomu drgań i stanu łożysk.
•         Stan łożysk (CF+ lub Crest Factor Plus) – miernik drgań wykrywa szczytowe wartości odczytów wibracji łożysk kulkowych w zakresie od 4 000 Hz do 20 000 Hz i sprawdza stan łożyska na podstawie opracowanego przez producenta algorytmu.
•         Temperatura powierzchni – czujnik na podczerwień automatycznie mierzy temperaturę powierzchni styku i wyświetla ją razem z odczytem poziomu wibracji, umożliwiając szerszą ocenę stanu urządzenia.
Ręczny miernik drgań 805 cechuje się wyjątkową konstrukcją sensor końcówki pomiarowej, która ogranicza do minimum rozbieżności pomiarów wynikające z kąta ustawienia przyrządu lub siły dotyku. Rozwiązanie to ogranicza błędy w obsłudze i zwiększa dokładność i powtarzalność szybkiej analizy drgań. Miernik posiada również skalę istotności odczytów ogólnego poziomu drgań i stanu łożysk., dzięki czemu zapewnia więcej informacji niż porównywalne pióra wibrometryczne. Zarejestrowane dane można łatwo przesłać do programu Excel w celu tworzenia raportów dotyczących tendencji.

www.fluke.pl
_____________________________________________________________________________________________________
Fluke Corporation, firma założona w 1948 roku, jest światowym liderem w dziedzinie kompaktowych elektronicznych narzędzi diagnostycznych do profesjonalnych zastosowań. Narzędzia firmy Fluke służą do diagnostyki i rozwiązywania problemów o zasadniczym znaczeniu dla płynnego funkcjonowania w branży. Klientami firmy Fluke są technicy, inżynierowie, elektrycy, metrolodzy i specjaliści zajmujący się: diagnostyką budowlaną, instalatorstwem, usuwaniem awarii 
i zarządzaniem przemysłowymi urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi oraz procesami kalibracji, związanymi
 z kontrolą jakości, a także rekonstrukcją i renowacją. W ciągu ostatnich pięciu lat narzędzia marki Fluke zdobyły ponad 
50 nagród, w tym nagrody Test and Measurement World Best in Test, Control Engineering Engineer’s Choice oraz Plant Engineering Product of the Year. 

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »