Dom » Budownictwo

Ocieplenie poddasza - rodzaje.

Ocieplenie poddasza - rodzaje.
Zobacz więcej zdjęć »
W dzisiejszych czasach każda, nawet najmniejsza powierzchnia pomieszczenia mieszkalnego często jest dla nas bardzo cenna. Zdarza się więc, że decydujemy się na zaadaptowanie poddasza. Wiążę się to z ociepleniem tej powierzchni. Jakie rodzaje ociepleń warto więc wziąć pod uwagę?

Ocieplić pomieszczenia możemy na wiele sposobów. Jedne z nich są dla nas bardziej korzystne, drugie mniej. W poniższym artykule postaramy się przedstawić kilka z nich i opisać, które ich wady oraz zalety. 

Wełna mineralna
Do stworzenia wełny mineralnej potrzebne jest kruszywo wapienne, kamień bazaltowy, dolomit oraz gabro. Poprzez topienie się materiałów w wysokiej tempperaturze, następuje proces rowłóknienia.   
Zapewnia ona wysoką izolację termiczną oraz akustyczną. Ogromną zaletą jest wysoka niepalność materiału. 

Styropian
Jest to materiał powstały poprzez spienienie granulek polistyrenu, które zawierają porofor. Uzyskuje się je poprzez podgrzanie granulek parą wodną. Powstałe w ten sposób komórki są ze sobą połączone. 
Sposób ten jest rzadziej stosowany. Materiał posiada jednak świetne właściwości termoizolacyjne. Wadą jest jednak brak izolacji akustycznej. 

Izolacja natryskowe
Ocieplanie za pomocą izolacji natryskowych polegają na rozprowadzaniu piany poliuretanowej bezpośrednio po wewnętrznej stronie dachu. Są dwa rodzaje ocieplenia pianą poliuretanową: otwartokomórkowa oraz zamkniętokomórkowa. 

Otwartokomórkowa posiada niską gęstość. W ciągu kilku sekund od jej rozprowadzenia zwiększa swoją pojemność nawet do 120 razy.
Dokładne wypełnienie, nawet najbatrudniej dostępnych miejsc zapewnia szczelną warstwę. 

Zamkniętokomórkowa, posiada aż minimum 90% komórek zamkniętych. Świetnie sprawdza się jako materiał dla hydro i termoizolacji. Ma bardzo dużą gęstość, przez co nazywana jest również twardą. Ogromną zaletą jest fakt, że znakomicie łączy się z praktycznie każdym materiałem. 

Jeżeli są Państwo zainteresowani jedną z powyższych ofert, warto skorzystać z sprawdzonych firm. Można ich szukać między innymi poprzez wyszukiwarkę internetową, wpisując odpowiednie hasła, np. "ocieplenie poddasza Wałbrzych", czy też "Izolacje natryskowe Limanowa". Przed wyborem warto sprawdzić opinie na temat konkretnej firmy. 

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

michalnesa

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Jan 2018-01-03 14:30:51

    Polecam piankę poliuretanową. Mam ją już 3 lata i jestem bardzo zadowolony. Koszty ogrzewania się zmniejszyły i przede wszystkim jest ciszej na poddaszu. Ja korzystałem z Firmy Cels i jestem zadowolony.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »