Gospodarka » Bezpieczeństwo

PIP a BHP

PIP a BHP
Zobacz więcej zdjęć »
Państwowa Inspekcja Pracy to organ, który został powołany do sprawdzania, czy prawo pracy jest przestrzegane zarówno przez pracodawców, jak i pracowników.

Jego zadaniem jest również nadzór nad bezpieczeństwem i higieną pracy w danej instytucji. Państwowa Inspekcja Pracy, znana również jako PIP, zajmuje się także kontrolą nad przestrzeganiem przepisów dotyczących legalności zatrudnienia.

Kontrola przepisów BHP

Państwowy Inspektor Pracy ma prawo zawitać do firmy o każdej porze dnia i nocy. Zwłaszcza jeśli robi to z powodu skarg pracowników. Jeśli urzędnikowi utrudnia się kontrolę zakładu utwierdza się go tylko w przekonaniu, że skargi pracowników mogą być zgodne z prawdą i rzeczywiście w firmie dopuszcza się niezgodnych z prawem pracy oraz BHP procederów.

Polskie firmy a szkolenia BHP

W polskich firmach zdarzają się niestety takie zakłady pracy, gdzie o dobro i bezpieczeństwo pracownika zwyczajnie się nie dba. Inspektora podczas kontroli z pewnością zainteresują owe fakty. Sprawdzi, jak wyglądają warunki, w których pracują pracownicy, a także, czy są zgodne z wymaganiami bezpieczeństwa. Każdy pracownik w zakładzie pracy powinien przed przystąpieniem do wykonywania swoich obowiązków służbowych przejść choćby podstawowe szkolenie BHP.

Ocena ryzyka zawodowego


Podniesieniu bezpieczeństwa pracy sprzyja ocena ryzyka zawodowego konkretnego stanowiska pracy. Dzięki niej można stwierdzić, jakie zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa pracownika na nim występują, a także odpowiednio im przeciwdziałać.

Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Szkolenia BHP i P.POŻ Anna Krygier
http://szkoleniabhp-bydgoszcz.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »