Społeczeństwo » Społeczeństwo
Uczcij Dzień Bez Śmiecenia oddając zużyte urządzenia!
Brzesko, tak jak kilkadziesiąt gmin z całej Polski należy do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”. Dla mieszkańców wiąże się to z licznymi korzyściami i możliwością bezpłatnego oddania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w dedykowanych punktach zbierania:
| Adres punktu zbierania | Godziny otwarcia |
| Pl. Targowy 10, parking przy Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym | Każda druga sobota miesiąca w godz. 9.00-13.00 |
W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt wydawane będą kupony Funduszu Oświatowego. Po przekazaniu ich szkołom biorącym udział w programie kupony zostają przeliczane na punkty, które placówki mogą wymieniać na atrakcyjne pomoce dydaktyczne, np. tablice multimedialne, książki, sprzęt sportowy czy elementy wyposażenia sal.
Mieszkańcy Brzeska mogą również korzystać z bezpłatnej usługi odbioru wielogabarytowych elektrośmieci bezpośrednio z domu. Aby ją zamówić, należy zadzwonić pod numer infolinii 2222 333 00 lub wypełnić internetowy formularz na stronie elektrosmieci.pl.
Więcej informacji znajduje się na stronach www.mmbe.pl oraz www.elektrosmieci.pl.
Magnetyczna rewolucja w kuchni. Deante Design Studio pokazuje, jak wygląda przyszłość strefy zmywani
Nowa dyrektor, nowe otwarcia. Focus łapie lato!
Przed sesją do lasu! Studenci chcą „zielonych recept” na kryzys psychiczny
Duże przeszklenia, większe wyzwania. Nowoczesna architektura zmienia technologie szyb zespolonych?
Jak zmieniły się polskie wnętrza przez ostatnie dziesięciolecia? 30 lat projektowania wygody z PEKA
Komentarze (0)