Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Świece dymne - pomysłów kilka na zastosowanie

Świece dymne - pomysłów kilka na zastosowanie
Zobacz więcej zdjęć »
W końcu wiosna.... Nowe życie, porządki, grille, ogródki...Ruszył też sezon „zadymiaczy”. „Zadymiaczy” czyli użytkowników tzw. świec dymnych. Ale po co zadymiać? O dziwo pomysłów na zadymianie jest naprawdę wiele. Przeglądając internet można natknąć się na te tradycyjne wykorzystanie dymów jak równi

Dymy pozwalają łamać nudę, zabarwić świat choć na chwilę, ukryć się w siwej mgle. Najczęściej wykorzystywane są przez scenografów, fotografów, twórców teledysków czy produkcji filmowych. Kolorowy lub biały dym tworzy ciekawe tło do zdjęć. Pozwala uzyskać klimat tajemniczości lub grozy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Kolejny tradycyjny sposób na wykorzystanie dymów pirotechnicznych to imitacje działań wojennych i militarnych. Jest to bardzo powszechne w przypadku modnych ostatnio rekonstrukcji historycznych znanych bitew np. bitwa pod Grunwaldem. Stosowane są tu dymy białe i czarne, gdyż idealnie oddają charakter bitewnych wystrzałów. Popularne w ostatnim czasie stały się również gry militarne, gry paintball oraz asg, w których to biorą udział uzbrojeni gracze. Walczą by pokonać przeciwnika. A dymy to po co im? Cóż, o wiele łatwiej jest znikać we mgle, gdy jesteśmy uzbrojeni w granaty i ekrany dymne, które w błyskawiczny sposób tworzą tzw. zasłonę dymną.

Świece dymne to również pogrom dla dzikich zwierząt: a w szczególności uciążliwych kretów, nornic i mrówek. Ale czy rzeczywiście to działa? Czy wystraszymy krety z uciążliwych dla nas kopczyków na naszych pięknych zielonych trawnikach?

Straż pożarna w czasie szkoleń również korzysta ze wspomnianego dobrodziejstwa. Użycie dymów w tym wypadku jest najbardziej uzasadnione. Dobrze wyszkolony strażak to dla nas skarb! Sprawdza się to również w szkoleniach z zakresu bezpieczeństwa, kiedy ćwiczymy np. ewakuację z płonącego budynku.

Nie jestem specem od ogrodnictwa, ale natknęłam się również na wykorzystanie dymów na różnych plantacjach roślin np. konopi czy truskawek. Ponoć zadymienie obszaru plantacji ma uchronić rośliny przed efektami przymrozków.

Świece dymne białe wykorzystywane są również przez instalatorów wentylacji i kominiarzy. Wrzucają oni taką świecę w odpowiednie miejsce i sprawdzają drożność systemu. Jak wylatuje dymek to znaczy, że wszystko z naszą wentylacja ok.

Zdarzają się również nietypowe pomysły, a nawet dziwne, gdzie użyto świecy dymnej. Ja spotkałam się z przyczepianiem świec do roweru, drona czy innego mechanicznego urządzenia. Po co? Nie wiem. Pewnie dla zabawy...

Oczywiście zapomniałabym o najważniejszych użytkownikach: kibicach piłki nożnej. Zapewne każdy kto widział mecz reprezentatywnej drużyny był również świadkiem i obserwatorem łuny dymu i światła roztaczających się nas stadionem. Bo oprawa musi być!

Myślę, że istnieje jeszcze wiele innych szalonych lub normalnych sposobów na wykorzystanie dymów pirotechnicznych. Należy pamiętać, że pomysł to jedno, a bezpieczeństwo to drugie. W końcu świeca dymna to produkt przeznaczony dla osób dorosłych, a ja bym zawęziła ten krąg do osób dojrzałch. 

Zainteresowanych tym produktem zapraszam na stronę  http://www.superfajerwerki.com.pl/swiece-dymne-c-15.html, gdzie można dowiedzieć się więcej sczegółów na temat różnych rodzjów świec dymnych.

 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sklep impezowo - fajerwerkowy
http://superfajerwerki.com.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »