Społeczeństwo » Społeczeństwo
Wybory prezydenckie a edukacja
Spotkanie, ma na celu zainicjowanie otwartej debaty politycznej, dotyczącej wizji edukacji w Polsce po wyborach prezydenckich.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
W pierwszym kwartale 2010r. do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego trafił projekt wstępny strategii rozwoju szkolnictwa wyższego do 2020r. Strategię rozwoju szkolnictwa wyższego przedstawiła również Konferencja Rektorów Szkół Wyższych.
Choć obie strategie różnią się od siebie w wielu zasadniczych kwestiach merytorycznych, to łączy je fakt, że żadna z nich nie zostanie wprowadzona w życie w przypadku braku woli politycznej.
Chcąc osiągnąć rezultaty w zakresie rynku edukacyjnego należy zainicjować debatę polityczną tak, aby politycy jednoznacznie i z pełną świadomością określili swoje stanowisko w sprawie preferowanego modelu edukacji.
- Wola polityczna jest niezbędna do realizacji wszelkich strategii edukacyjnych- mówi Zbigniew Dąbrowski, Doradca Rektora WSP TWP w Warszawie- mamy nadzieję, że wykorzystując gorącą atmosferę przed wyborami prezydenckimi, uda nam się zainicjować debatę, która doprowadzi do samookreślenia się partii w kwestii wizji kształcenia w Polsce. Jesteśmy również pewni, że zaprezentowane podczas naszego spotkani koncepcje nie pozostaną bez wpływu na wybór, którego 20 czerwca dokonają pracownicy Szkół Wyższych.
Na spotkanie wyborcze 08.06.2010r. w WSP TWP w Warszawie zaproszeni zostali politycy i przedstawiciele sztabów najważniejszych kandydatów na prezydenta RP.
Spotkanie ma charakter otwarty dla wszystkich chętnych i odbędzie się 8 czerwca o godzinie 17:00, w Wydziale Nauk Społecznych WSP TWP Warszawa przy ul. Urbanistów 3 (Ochota, 100 m od ulicy Grójeckiej).
Plan spotkania obejmuje:
· Rozpoczęcie – powitanie gości i przedstawienie osób, które będą miały wystąpienia.
· Zabranie głosu przez moderatora spotkania – pełnomocnik Rektora ds. pozyskiwania środków z funduszy strukturalnych UE dr Mirosława Grewińskiego.
· Prezentacje poglądów na temat stanu i rozwoju edukacji w Polsce - wystąpienia przedstawicieli partii lub sztabu wyborczego (max 15 min każdy).
· Pytania zadawane przez uczestników spotkania. Dyskusja.
· Zakończenie spotkania.
Dodatkowe informacje można otrzymać pod nr Tel. 22 823 66 23 w 112.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!
Komentarze (0)