Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

10 pomysłów na niezapomniane gry integracyjne dla pracowników

10 pomysłów na niezapomniane gry integracyjne dla pracowników
Zobacz więcej zdjęć »
Zastanawiacie się, jakie zabawy integracyjne dla firm wybrać na organizowaną imprezę? Uniwersalnym przepisem na zacieśnianie więzi między pracownikami są aktywne zabawy teambuildingowe. Oto 10 przykładów gier integracyjnych dla pracowników, które rozkręcą nawet największych sztywniaków!

1. Wyścigowe klozety
Rozrywka absurdalna. Szalona. I prawdziwie wkręcająca. Wyścigowe klozety nadają nowego znaczenia słowu "wyścigi". I choć konkurencji tej (na razie) próżno szukać na olimpijskich stadionach, to jako atrakcja na imprezę firmową spisze się na medal. 
 
Na czym polegają wyścigi na sedesach? Uczestnicy dosiadają napędzanych elektronicznie klozetów i ścigają się wewnątrz specjalnego dmuchanego toru. Brzmi ciekawie? Dodajcie do tego fakt, że bolidy te potrafią się rozpędzić do prędkości 18 km/h. 
 
Sprawdźcie, kto z Was najszybciej opanuje sztukę prowadzenia klozetu i jako pierwszy dotrze do mety! A na najlepszych z najlepszych czeka uznające zdobyte umiejętności prawo jazdy na klozet.
 
2. Byk Rodeo
Zmagania z ludzkimi przeciwnikami nie robią na Was większego wrażenia? W takim razie stawcie czoła dzikiemu Bykowi Rodeo! To mechaniczna bestia, która nie spocznie, dopóki nie zrzuci Was ze swojego grzbietu. Całe szczęście, że na ziemi czekać będzie na Was miękka i bezpieczna dmuchana poducha. Maszyna umożliwia wybór różnych poziomów trudności. Dzięki temu okiełznanie Byka za każdym razem będzie stanowiło dla Was równie atrakcyjne wyzwanie. Do zdobycia imienna Licencja na ujeżdżanie, która z pewnością upamiętni wydarzenie i jego miejsce. 
 
Dlaczego Byk Rodeo to dobry wybór na grę integracyjną dla firm? Czas każdego z uczestników jest pokazywany na elektronicznym wyświetlaczu. Dosiądźcie grzbietu dzikiej bestii i sprawdźcie, który z Was... spadnie z niego jako ostatni.
 
3. Kula sferyczna Zorbing
Chyba każdy z nas chciałby trafić do takiej nadmuchiwanej kuli. Idea tej zabawy integracyjnej jest prosta: wejdźcie do jej bezpiecznego wnętrza i postarajcie się jak najszybciej dotoczyć się do mety. Na początku poruszanie się w ten sposób może okazać się nie lada wyzwaniem! Zwycięży ten, kto szybciej i lepiej opanuje tę sztukę. Kula sferyczna Zorbing to rozrywka, która szczególnie dobrze sprawdzi się na świeżym powietrzu.
 
4. Eurobangee
Kolejną ciekawą zabawą na imprezę integracyjną jest Eurobangee. To atrakcja złożona z 4 trampolin, na których jednocześnie może bawić się nawet 4 pracowników. Każdy z nich będzie zabezpieczony gumową liną. Zabawa jest całkowicie bezpieczna. Istnieje jednak jedno ryzyko: że pozostali uczestnicy wykonają odważniejsze i bardziej efektowne ewolucje w powietrzu. Eurobangee to świetny sposób na rozładowanie nadmiaru energii oraz na... nauczenie się salta w tył.
 
5. Dmuchana Ściana wspinaczkowa
W niekończącej się wspinaczce po drabinie korporacyjnej kariery warto czasami pozwolić sobie na chwilę relaksu i aktywnego wypoczynku. Dobrą odskocznią będzie niewątpliwie dmuchana ściana do wspinania. 
 
Zasady są proste: uczestnicy są przypinani przez obsługę dmuchańca do lin asekuracyjnych. Od tej pory mają jeden cel: wspiąć się jak najszybciej na szczyt lub chociaż tak wysoko, jak zdołają. Teoria teorią, a praktyka często okazuje się o wiele większym wyzwaniem. Zmagać się trzeba nie tylko z własnymi ograniczeniami, ale również z kolegami z pracy. 
 
Współczesne ściany wspinaczkowe z reguły pozwalają na jednoczesną wspinaczkę dwóch osób z obydwu stron dmuchańca. Szukacie atrakcji nastawionej na rywalizację? Dmuchana ścianka wspinaczkowa sprawdzi się doskonale.
 
6. Latające rowery
To wciąż nie wszystkie przykładowy gry integracyjne dla pracowników, które może zorganizować pracodawca. 6 miejsce na tej liście postanowiliśmy przyznać latającym rowerom. Rower, który nie tylko wznosi się w powietrze, ale i nie łapie gumy? To możliwe! 
 
Latające rowery to atrakcja przeznaczona dla dwóch osób. Uczestnicy siadają na rowery i zabezpieczeni pasami oczekują na sygnał do startu. To konieczność, bo tymi rowerami uczestnicy będą... wznosić się na 7 metrów w górę. A potem pozostaje zjazd na dół... i tak w kółko. To szalony rollercoaster, w którym poruszacie się siłą własnych mięśni. Rozrywka idealna zwłaszcza dla przedstawicieli zawodów, w których ważna jest sprawność fizyczna i odwaga.
 
7. Symulator surfingu
A może wolicie aktywny wypoczynek nad wodą? Mechaniczny symulator surfingu to dobra alternatywa wobec tradycyjnego surfowania. Nie musicie obawiać się o niesprzyjającą pogodę, brak fal czy zimną wodę. Ta deska surfingowa pozwala na pokazanie swoich umiejętności w każdych warunkach. 
 
Zasady są proste – wejdź na deskę i utrzymaj się na niej jak najdłużej. Nieuchronny upadek jest całkowicie bezpieczny i suchy – pod atrakcją rozłożona jest dmuchana poducha.
Dla najlepszych poskramiaczy fal do zdobycia osobisty Patent Surfera! 
 
8. Bramka celnościowa
W kraju, w którym narodowym sportem wciąż pozostaje piłka nożna, nie mogło się obyć bez rozrywki piłkarskiej. Idea bramki celnościowej jest dziecinnie prosta: każdy uczestnik stara się trafić piłką do bramki. Otrzymuje się za to punkty, których dostaje się więcej, jeśli uda się trafić w określone miejsca. Pracownik, któremu przez wszystkie rundy zawodów uda się "ustrzelić" najwięcej punktów – wygrywa. Ta zabawa team buildingowa sprawdzi się najlepiej na integracji o charakterze sportowym.
 
9. Strzelnica łucznicza
Nieco trudniejszą (przynajmniej podczas pierwszych prób), ale i bardziej satysfakcjonującą rywalizacją celnościową jest strzelanie z łuku. Wynajem stanowisk strzelniczych wraz z obsługą, łukami i strzałami może się okazać strzałem w dziesiątkę. Wcale nie tak łatwo jest trafić w sam środek tarczy (nawet z odległości raptem 5 metrów). Komu się to uda, może czuć zasłużoną satysfakcję. A najlepsze jest to, że gdy zabawa zacznie być zbyt łatwa, wystarczy zacząć strzelać z większej odległości!
 
10. Bokser Siłomierz Automat
Pora na ostatnią już na tej liście zabawę integracyjną dla pracowników. To Automat Bokserski – świetnie sprawdzi się do rozładowania negatywnej energii w całkowicie bezkonfliktowy sposób. Najpierw ustawcie uczestników w kolejce do maszyny. Następnie każdy z Was będzie musiał uderzyć jak najmocniej w bokserską gruchę. Wygra osoba, której uda się zdobyć najwyższy wynik. A kto wie, może komuś uda się w końcu pobić dotychczasowy rekord urządzenia pokazywany na wyświetlaczu?
 
Czy to już wszystkie gry i zabawy integracyjne dla pracowników warte uwagi? Oczywiście, że nie! Ten wpis to zalewie przedsmak wszystkich rozrywek i atrakcji, które mogą wzbogacić Waszą firmową imprezę. Wymieniać można by tak długo, jak długo pozwoliłaby na to nasza wyobraźnia. Jednak i wśród tej 10 przykładowych atrakcji z pewnością znajdziecie coś dla siebie.
 
Przeczytaj więcej w artykule od Ale Ubaw: "Zabawy integracyjne dla pracowników". 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Szymon Parzych

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »