Firma » Biznes

100 lat tradycji, czyli wyjątkowy jubileusz KFA Armatura!

Rok 2022 jest dla KFA Armatura rokiem wyjątkowym. Dokładnie 100 lat temu w podkrakowskich Łagiewnikach rozpoczęła się historia firmy, która trwa do dnia dzisiejszego. Chcąc uczcić ten niezwykły rok, firma zaprasza zarówno do refleksji jak i wspólnego świętowania…w końcu 100 lat ma się raz w życiu!

 
KFA Armatura to dzisiaj dynamicznie rozwijający się producent nowoczesnych rozwiązań z zakresu armatury sanitarnej i grzewczej. Misją firmy jest zapewnianie komfortu użytkownikom, korzystającym z tworzonych przez nią produktów i usług. Marka stawia przede wszystkim na jakość, funkcjonalność oraz design – niezmiennie podąża za trendami, zarówno wzorniczymi jak i ekologicznymi. 
  
KFA Armatura jest obecnie firmą bardzo nowoczesną, jednak jej korzenie sięgają naprawdę głęboko, a dokładniej do roku 1922. To właśnie wtedy Rudolf Popper - inżynier i właściciel zakładu elektrotechnicznego w Krakowie, po zakupie ziem i budynków po starej, żydowskiej karczmie utworzył Łagiewnicką Fabrykę Armatur. Zakład ten już wtedy zajmował się produkcją armatury i pokrewnych artykułów w zakresie odlewania metali kolorowych. Obecnie procesy produkcyjne analogicznych wyrobów znacznie różnią się od tych, wykorzystywanych w latach 20. XX wieku, nie mniej jednak hasło „100 lat tradycji”, które przyświeca obchodom jubileuszu KFA Armatura, nie wzięło się znikąd. 
 
Historia firmy to też w pewien sposób historia kraju – burzliwych chwil po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918, trudnych czasów II wojny światowej, a także lat PRL oraz zmian ustrojowych po roku 1989. Każdy z tych okresów był inny, w każdym firma mierzyła się z innymi wyzwaniami, ale to dzięki nim stała się marką, jaką jest dzisiaj. I także dziś stawia czoła nowym zadaniom, rozwija się i podkreśla jak ważny jest komfort, płynący z tworzonych przez nią rozwiązań.
Siłą każdej firmy są ludzie – nie inaczej jest w przypadku KFA Armatura, która docenia i uznaje swoich pracownicy jako swój największy kapitał. To dzięki wielu pokoleniom zaangażowanych osób, a nawet całych rodzin, firma nie tylko przetrwała sto lat na rynku, ale wciąż się rozwija i dynamizuje swoje działania. 
 
W Rejestrze Handlowym Miasta Krakowa pod datą 24 sierpnia 1922 roku pojawił się pierwszy oficjalny wpis dotyczący fabryki w Łagiewnikach. To właśnie ta sierpniowa data oficjalnie uznawana jest za datę rocznicową. KFA Armatura pragnie jednak ten niezwykły jubileusz 100-lecia istnienia świętować cały rok! W końcu jest jedną z nielicznych firm, obok takich marek jak Fabryka porcelany w Ćmielowie i Chodzieży, Gerlach, Fabryka Cukiernicza Kopernik w Toruniu czy E. Wedel, mogącą pochwalić się tak długim stażem na polskim rynku.
Wszystkie inicjatywy i wydarzenia, organizowane z okazji jubileuszu 100-lecia KFA Armatura będą publikowane i zapowiadane w mediach społecznościowych marki, a także na dedykowanej stronie internetowej kfa.pl/100lat. Firma pragnie zaprosić do włączenia się w liczne jubileuszowe działania, a także zachęcić do zapoznania się z szerszą i niejednokrotnie zdumiewającą historią firmy, opowiedzianą również z perspektywy pracowników, dostawców czy klientów. 
Jednym słowem warto dołączyć do wspaniałej podróży w czasie z marką KFA Armatura i wspólnie świętować ten szczególny jubileusz!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kfaarmatura

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »