Kultura, sztuka » Kultura

14. Mistrzostwa Polski w Speedcubingu odbędą się w bydgoskich Zielonych Arkadach

Szturmem podbiła serca wielu pokoleń Polaków, a już niedługo opanuje Zielone Arkady.

Najważniejsze wydarzenie dla miłośników kostki Rubika – Mistrzostwa Polski w Speedcubingu – odbędzie się w bydgoskim Centrum 27 i 28 października. Prestiżowe zawody poprowadzi Adam Polkowski, laureat programu „The Brain. Genialny Umysł”. Na tych, którzy od zawsze marzyli o pokonaniu popularnej kostki czekają dodatkowe warsztaty prowadzone przez doświadczonych animatorów speedcubingu. 

Pierwsze ułożenie kostki Rubika zajęło jej twórcy – Erno Rubikowi – miesiąc. Dziś najlepsi robią to w mniej niż 10 sekund. Popularna łamigłówka została wymyślona w 1974 roku i stopniowo zdobywała sympatię coraz większej liczby osób na całym świecie. Obecnie miłośnicy popularnej kostki układają ją znacznie szybciej niż kiedyś, o czym przekonają się wszyscy, którzy w ostatni weekend października odwiedzą Zielone Arkady. Odbywające się w naszym Centrum Mistrzostwa Polski w Speedcubingu to impreza, która z pewnością zainteresuje zarówno tych, którzy opanowali już sztukę układania kostki Rubika do perfekcji, jak i osoby, które na własne oczy chcą zobaczyć jak robią to najlepsi - w tempie 10 ruchów na sekundę. Podczas zawodów rywalizować będą ze sobą absolutni mistrzowie – pojawi się ponad 100 uczestników z całej Polski – mówi Ewa Krassowska, dyrektor Zielonych Arkad. 

Zawodnicy wezmą udział w kilkunastu rozgrywkach: kostka 2x2x2, 3x3x3, 4x4x4, 5x5x5, 6x6x6, 7x7x7. Wśród konkurencji znajdą się też te mniej oczywiste, ale jakże widowiskowe: układanie kostki 3x3x3 jedną ręką, 3x3x3 bez patrzenia, 3x3x3 stopami, 3x3x3 na najmniejszą liczbę ruchów czy też 3x3x3 w drużynach (sztafeta).

Podczas wydarzenia odbędą się również warsztaty, skierowane do osób, które marzą o samodzielnym pokonaniu legendarnej łamigłówki. Dodatkową atrakcją będzie galeria mozaikowa, czyli wystawa ośmiu prac, z których każda będzie stworzona z 330 kostek Rubika. 

14. Mistrzostwa Polski w Speedcubingu odbędą się na Placu Eventowym w Zielonych Arkadach w dniach 27-28 października. W sobotę w godz. 9.00-18.00, a w niedzielę 10.00-18.00. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »