Firma » Biznes
15 lat działalności Śnieżki na Ukrainie
![]() |
| Zobacz więcej zdjęć » |
Obchody jubileuszu działalności na ukraińskim rynku były doskonałą okazją do podsumowania 15 lat przemian i dynamicznego rozwoju tutejszej spółki. Ukraina jest obecnie drugim po Polsce rynkiem Śnieżki. W uroczystości, obok polskich i ukraińskich władz spółek należących do Grupy Kapitałowej Śnieżka, wzięli udział: przedstawiciele Konsulatu RP we Lwowie, reprezentanci lokalnych władz oraz pracownicy firmy.
Zgromadzeni goście uczestniczyli w otwarciu nowego biurowca. Dla wszystkich przygotowano także jubileuszowy tort. Uroczystość uświetnił pokaz „piaskowej animacji” w wykonaniu znanego ukraińskiego artysty Oleha Syomina, prezentującej historię firmy, poprzedzony projekcją filmu korporacyjnego.
Działalność fabryki Śnieżki na Ukrainie zainaugurowano w 1999 roku, a pierwsze wyroby wyprodukowane w tutejszym zakładzie trafiły na rynek w roku 2000. Śnieżka Ukraina należy do grupy firm działających w syntezie, powiązanych udziałami i zależnościami produkcyjnymi, tworzących Grupę Kapitałową Śnieżka. Spółką wiodącą w Grupie jest polska spółka Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA, a produkcja odbywa się w 5 zakładach: 3 w Polsce, 1 na Białorusi oraz 1 umiejscowionym na Ukrainie. Spółki wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Śnieżka łącznie produkują rocznie około 140 milionów litrów różnego rodzaju wyrobów, zatrudniając przy tym blisko 1000 pracowników.
Nadesłał:
RedPen
|

Design, który stawia pytania. Rozwiązania, które odpowiadają. Odkryj premiery Laufen 2026
Nowa przenośna pompa PH-BETA wspomoże pracę służb ratowniczych w ekstremalnych warunkach
AVANT. Gdy toaleta staje się technologicznym manifestem
Siła marki Schüco na Fensterbau Frontale 2026
ŁÓDZKI RYNEK BIUROWY ODZYSKUJE IMPET WYNIKI RAPORTU „RYNEK BIUROWY W ŁODZI – ZIMA 2026”
Komentarze (0)