Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

15 wymagań MEN dla przedszkoli

Ewaluacja wewnętrzna w przedszkolach - to hasło przewodnie III Ogólnopolskiego Kongresu Dyrektorów Przedszkoli, który odbędzie się 12 kwietnia br. w Warszawie pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka i Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Organizatorem imprezy jest Wydawnictwo FORUM i redakcja czasopisma Doradca Dyrektora Przedszkola.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Podczas kongresu uczestnicy dowiedzą się jak ocenić funkcjonowanie przedszkola zgodnie z 15 wymaganiami MEN określonymi w rozporządzeniu w sprawie nadzoru pedagogicznego.

Regulacja weszła w życie 9 listopada 2009 roku. Zobowiązuje dyrektorów do przygotowania projektów oceniających pracę przedszkola w zakresie efektów, procesów, współpracy ze środowiskiem lokalnym oraz zarządzania. Przeprowadzona ewaluacja będzie podstawą do przyznania przedszkolom ocen w skali od A-E.

W jaki sposób interpretować wymagania MEN i przygotować dobry projekt oceniający? Odpowiedzi na to pytanie podejmą się zaproszeni na kongres prelegenci: współautorka nowej podstawy programowej, prof. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, dr hab. Henryk Mizerek, specjalizujący się w ocenie programów edukacyjnych oraz Izabela Suckiel, konsultant ds. ewaluacji w CEN w Koszalinie. Gościnnie udział w konferencji weźmie sędzia Anna Maria Wesołowska, znana z serialu fabularno-dokumentalnego emitowanego przez telewizję TVN.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mgonczar

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »