Technologie » AGD - RTV

24 h przy dziecku, czyli dlaczego warto kupić elektroniczną nianię

24 h przy dziecku, czyli dlaczego warto kupić elektroniczną nianię
Zobacz więcej zdjęć »
Każdy rodzic ma potrzebę odetchnąć po całym dniu spędzonym z dzieckiem, ale jednak boi się zostawić je samo. Jak rozwiązać ten dylemat? Kupić elektroniczną nianię!

Wszystkie poradniki dla młodych rodziców mówią o tym, że nie należy spać z dzieckiem, gdyż przyzwyczajenie nie pozwoli mu zasnąć w samotności. Lepiej kiedy dziecko przebywa w oddzielnej sypialni. Trudno jednak się rozstać z niemowlęciem, które stale wymaga opieki. Jak nie przespać nocnego karmienia i kolki? Wystarczy postawić przy łóżku elektroniczną nianię, dzięki której płacz dziecka na pewno nad obudzi nawet z najtwardszego snu.

Elektroniczna niania działa w podobny sposób co walki talki czy CB radio. Zestaw składa się z nadajnika, który umieszcza się przy łóżku dziecka i odbiornika, który mamy przy sobie. Ze względu na sposób przekazu, wyróżniamy dwa rodzaje urządzeń: analogowe i cyfrowe. Te pierwsze wykorzystują częstotliwości radiowe, dlatego dźwięk mogą zaburzać fale emitowane przez inne urządzenia. Plusem tych niań jest fakt, że nie tracą zasięgu na nawet bardzo dużych przestrzeniach. Są również dużo tańsze niż ich cyfrowe odpowiedniki, które z kolei nadają sygnał w formie kodowanej. Działanie tego typu urządzeń nie może być zakłócone przez inne urządzenia, dźwięk jest co prawda czysty, ale urządzenie działa na mniejszej przestrzeni i jest droższe. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że zazwyczaj nie zostawiamy dziecka samego, odchodząc od niego na odległość 2 kilometrów. Transmisja na takim dystansie może się jednak przydać, gdy pracujemy blisko domu i chcemy mieć kontrolę nad tym, co dzieje się z dzieckiem, gdy pozostaje pod opieką „prawdziwej” niani. Ważną funkcją jest „widoczność” dźwięku, czyli zapis świetlny na odbiorniku, dzięki któremu w sytuacjach, gdy nic nie słyszymy, na przykład podczas odkurzania, możemy zobaczyć, że dziecko płacze. Przyda się również możliwość regulacji głośności odbiornika, szczególnie jeśli mamy w zwyczaju spać kamiennym snem lub używamy niani w ciągu dnia, w trakcie zwykłych czynności. 

Należy jednak pamiętać, że urządzenie nie zastępuje rodzica. Elektroniczna niania ma pomagać nam w sytuacji, kiedy nie jesteśmy w stanie być przy dziecku, nie służy temu, żeby móc być przy dziecku rzadziej. Kupno urządzenie nie zwalnia więc rodziców z obowiązku nadzoru i stałej opieki nad dzieckiem, dlatego pozostawiając dziecko przy elektronicznej niani w ciągu dnia, powinniśmy co jakiś czas zajrzeć czy nic się nie dzieje, nawet gdy nie słyszymy żadnych niepokojących dźwięków. 

Szukasz elektronicznej niani dla dziecka? Zajrzyj do sklepu Xeromania


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Alepos

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »