Kultura, sztuka » Kultura

24. Międzynarodowe Biennale Plakatu, czyli wystawy, które warto zobaczyć!

24. Międzynarodowe Biennale Plakatu, czyli wystawy, które warto zobaczyć!
Zobacz więcej zdjęć »
3814 plakatów zaprojektowanych przez ponad 1600 grafików z ponad 60 krajów, zgłoszono na 24. Międzynarodowe Biennale Plakatu.
Wystawę blisko 500 prac wyselekcjonowanych przez Międzynarodowe Jury, będzie można oglądać od 7 czerwca 2014 r. w galeriach Muzeum Plakatu w Wilanowie oraz w Salonie Akademii ASP w Warszawie.

Polska, Szwajcaria, Ukraina, Chiny, Japonia - to tylko niektóre z państw, z których nadesłano zgłoszenia na 24. Międzynarodowe Biennale Plakatu, najbardziej prestiżowy konkurs tej dziedziny sztuki, organizowany przez Muzeum Plakatu w Wilanowie. Jak zwykle wydarzenie przyciągnęło uwagę artystów ze wszystkich kontynentów - łącznie przysłano 3814 prac z 61 krajów. Do tegorocznej edycji prace zgłosiło 1672 twórców - uznanych artystów (2601 plakatów), jak i debiutantów (1213 prace). Najlepsze plakaty, wybrane przez Międzynarodowe Jury, będą prezentowane na wystawie, która zostanie otwarta 7 czerwca i będzie czynna do 14 września 2014 w Muzeum Plakatu w Wilanowie. Druga wystawa należąca do konkursu - Złoty Debiut będzie miała miejsce w galerii Salon Akademii przy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, od 7 czerwca do 4 lipca 2014.
„Jesteśmy niezwykle usatysfakcjonowani rosnącym zainteresowaniem i zwiększającą się liczbą prac, nadsyłanych na kolejne edycje Międzynarodowego Biennale Plakatu - mówi Mariusz Knorowski, kurator Muzeum Plakatu w Wilanowie. „Warszawskie Biennale to jedyny konkurs na świecie, o charakterze otwartym, gdzie wśród uczestników znajdują się twórcy znamienici i wysoko notowani, jak i młodzi adepci, wykorzystujący możliwość artystycznej konfrontacji z zawodowcami oraz spektakularnego początku kariery w warunkach rywalizacji".
Zgłoszone do konkursu prace oceniane są przez Międzynarodowe Jury, w składzie: Stephan Bundi, David Crowley, Kenya Hara, Jerzy Porębski, Silvia Sfligiotti i Jakub Hakobo Stępień, w dwóch kategoriach: kategoria A obejmuje dzieła, które ukazały się w latach 2012-2013, a kategoria B - „Złoty Debiut im. Henryka Tomaszewskiego" - prace studentów i absolwentów kierunków artystycznych.
Nazwiska zwycięzców obu kategorii zostaną ogłoszone 7 czerwca 2014 o godz. 10.00, podczas konferencji prasowej w Muzeum Plakatu w Wilanowie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »